1. עמוד הבית
 2. עסקים ונדל"ן
 3. בארץ

החובות החדשים של מפלגת 'הימין החדש'

מפלגתם של בנט ושקד שלא עברה את אחוז החסימה, מותירה אותם עם חור תקציבי ואפשרות של חובות כבדים שאותם הם יצטרכו להחזיר

יחיאל גלאי, י' ניסן תשע"ט 15/04/2019 21:54

לא עברה את האחוז נפתלי בנט נפתלי בנט צילום: הדס פרוש, פלאש 90

לאחר שבנט ושקד לא עברו את אחוז החסימה, הם נותרו עם חוסר במימון המדינה את קמפיין הבחירות שלהם והם עשויים להיגרר לחובות כבדים.

על פי חוק מימון המפלגות, מפלגה שקיבלה מעל 1% מסך הקולות הכשרים זכאית לקבל יחידת מימון מפלגות אחת שערכה הוא 1.384 מיליון ש"ח.

בהתפלגותם של בנט, שקד ושולי מועלם מהבית היהודי הם לקחו עמם מהמפלגה שעזבו ארבע יחידות מימון שערכן 5.5 מליון שקלים, לזאת מתווסף הסכום שמגיע להם על כך שזכו ביותר מאחוז מהקולות הכשרים ובכך הם הגיעו למערכה עם 6.88 מיליון שקל למימון מערכת הבחירות של מפלגתם החדשה.

אך טרם ידוע כמה הוציאה בפועל מפלגת 'הימין החדש' על מערכת הבחירות, כאשר ברור שמדובר בסיפור מאוד יקר הכולל שכירת יועצים, עובדים, אולמות והפקת כנסים, כל אלו לצד חומרי תעמולה שגם הם הוצאה לא קטנה.

עיתון 'גלובס' מדווח, כי בנט ושקד לא הסתפקו בסכום אותה העמידה להם המדינה והחתימו נותני ערבויות על 6.75 מליון שקלים נוספים, כאשר בנט עצמו חתם על ערבות בסך 250 אלף שקלים, אם סכום הוצאות הקמפיין יעלו על המימון הבסיסי שהעניקה להם המדינה, הם עשויים להיקלע לחובות כבדים.

עוד מדווח עיתון 'גלובס', כי בניגוד לערבויות, מפלגת 'הימין החדש' קיבלה לקמפיין הבחירות תרומות על סך של 261 אלף שקלים, סכום זניח לאור ההוצאות.

 

 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חובות  

  אבי

  • לא ידענו, תודה על העדכון (ל”ת)


  • תגובתך מלאה אהבת ישראל 

   שלומי

 2. שיתאחדו עם אלי ישי יש לו חובות מפעם שעברה ומעכשיו  (ל”ת)

  איציק

 3. חובות צריך לפרוע  (ל”ת)

  אהוד

 4. לבנט הון אישי של 25 מיליון ש״ח.  

  ניר

;