1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

לאחר 3 שנים בבידוד: בשורה משמחת לאסיר

האסיר ינון ראובני שספג עד כה את התנאים הקשים ביותר בשרות בתי הסוהר ושהה במשך שלוש שנים בבידוד מוחלט, הוחזר לאגף התורני בכלא לקראת חג החירות

אלי שלזינגר, י"ג ניסן תשע"ט 18/04/2019 14:31

ערב חג החירות הנאשמים שזוכו הנאשמים שזוכו צילום: Basel Awidat/Flash90

לאחר 3 שנים בבידוד ובתנאים קשים הוחזר השבוע האסיר ינון ראובני לאגף התורני. ראובני, שהורשע בהצתת כנסיית 'הלחם והדגים' ליד הכינרת ונידון ל-5.5 שנות מאסר, שהה עד כה באגף השמור בכלא השרון, שם מלבד שעת חצר אחת ביום היה סגור בתאו לאורך כל שעות היממה. בנוסף, נאסר עליו לשוחח בטלפון עם בני משפחתו והם מורשים לבקרו פעם בשבועיים בלבד.

במשך כל השלוש שנים לא הורשה ראובני להשתתף במנייני תפילה גם בשבתות, חגים ובימים נוראיים. נציין כי מדובר בתנאים הקשים ביותר בשרות בתי הסוהר, וכעת נשארו שני אסירים נוספים בתנאים אלו, עמירם בן אוליאל, נשוי ואב לילדה, הנאשם בפרשית דומא, וקטין נוסף מהיישוב נחליאל בבנימין אשר הורשע בביצוע עבירות תג מחיר.

השבוע דחו בשב"ס, בקשה של הקטין מנחליאל, אשר ביקש לחגוג את ליל הסדר שלא בבידוד. לאור כך גם בן אוליאל וגם הקטין יערכו את ליל הסדר כל אחד בתאו המבודד, ללא מניינים וללא אסירים נוספים. נציין כי השניים לא מקבלים טלפונים והקשר עם משפחתם מתבצע באמצעות ביקור קצר פעם בשבועיים.

נזכיר כי ראובני, שהורשע בהצתת הכנסייה ליד הכינרת, נישא לפני כשנה וחצי בתוך כותלי הכלא, לאחרונה חזרה בה הפרקליטות מכתב אישום נוסף אשר התנהל כנגד ראובני ונאשם נוסף בגין הצתת כנסיית הדור מציון, הצתת מחסן ומכונית וכן אירועים נוספים של תג מחיר שיוחסו לו.

ראובני, יחד עם אשתו ומשפחתו ניהלו מאבק ארוך, להשיבו לאגף התורני, העברתו לאגף התורני בכלא רימונים השבוע, נעשתה בין השאר בסיוע לשכתו של השר לביטחון פנים גלעד ארדן, שסייעו שהמעבר יתקיים כבר לפי חג הפסח. כעת מצפה משפחתו שיושבו לו כלל הזכויות אשר מקבלים כלל האסירים.

לאחרונה הגיש עו"ד חי הבר מטעם ארגון חוננו עתירה לבימ"ש המחוזי מרכז בלוד, בדרישה להשיב את ראובני לאגף התורני, עתירה שכעת התיתרה בעקבות החזרתו לאגף התורני.
עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. והמחבלים המוסלמים חוגגים...! בוז למתיוונים  

  בן תורה

 2. רוצים תנאים? תגידו שאתם מטעם החמאס  (ל”ת)

  דוד

 3. רוע  


 4. ולמחבלים התקינו טלפונים ציבוריים.....  (ל”ת)


 5. בושה וחרפה למדינת ישראל, מחבלים טרוריסטים מקבלים פלאפונים, ביקורים חופשי, קנטינה, אוכל של 7 כוכבי מישלן, מוציאים תואר ראשון  


 6. חוצפה  

  יעלי