1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

חלוקת הירושה: הדיין הגיע מארה"ב עם הכסא

הכסא המיתולוגי של בעל ה'תורת מרדכי' מויז'ניץ זצ"ל, הוטס מארה"ב ללונדון שבאנגליה בשיטה מיוחדת. כנסו לקרוא את הפתרון היצירתי

משה ויסברג, י"ג ניסן תשע"ט 18/04/2019 14:59

הפתרון היצירתי של החסידים הדיין הרב ניימן עם הכסא של הרבי זצ"ל הדיין הרב ניימן עם הכסא של הרבי זצ"ל צילום: באדיבות המצלם

לאחר חלוקת הירושה בין בניו של האדמו"ר בעל ה'תורת מרדכי' מויז'ניץ זצ"ל שנפטר לפני שנה, נפל בחלק של בנו האדמו"ר מויז'ניץ לונדון הכסא האחרון בו ישב הרבי הישיש במשך כחצי יובל שנים. 

הכסא המיוחד עליו נוספו בערוב ימיו של הרבי גלגלים בגלל חולשתו, מעלה זיכרונות אצל כל חסיד ויז'ניץ ממונסי בעולם. לרגל חג הפסח הוטס הכסא מארה"ב ללונדון, אך הוא הגיע בצורה מתוחכמת עם פתרון יצירתי להעבירו ללונדון.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי הדיין של ויז'ניץ בקהילה במונסי, הגאון הצדיק הישיש רבי אברהם ניסן ניימן, שממילא נוסע כל שנה לפסח למשפחתו בלונדון, שם בנו מתגורר, התיישב בכסא המיתולוגי שנחשב ככסא גלגלים לכל דבר וכך העבירו את הכסא ללונדון בשביל הרבי שיישב עליו ככל הנראה בחג הפסח. 

אחד החסידים מסביר ל'בחדרי חרדים' כי באם היו רוצים להעביר את הכסא באופן רגיל הרי שהיה מדובר בפרוצדורה מסובכת, שכן צריך לפרק את הכסא ולשלוח אותו מפורק וכך, בסיעתא דשמיא נמצא הפתרון המיוחל. 

 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. על זה נאמר שכל של יהודים  (ל”ת)


 2. שטויות  

  לא סובל בולשיט

 3. כעסא  

  דויד

 4. וואוו איזה חכמים !!!!  

  איינשטיין

  • חחחחחחח (ל”ת)


 5. שיגעון של מופס  

  יודלה

;