1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. תנצב"ה

ערב חג: נפטר בעל התפילה והמגיד מירושלים

ירושלים איבדה הבוקר את אחד מגדולי יקיריה: המגיד הנודע הגאון החסיד רבי אברהם אליעזר הכהן הולנדר זצ"ל - שנודע כבעל תפילה מפורסם הלך לעולמו • בן 70 בפטירתו

משה ויסברג, י"ד ניסן תשע"ט 19/04/2019 09:04

ללא זרע של קיימא רבי אברהם אליעזר הכהן הולנדר זצ"ל רבי אברהם אליעזר הכהן הולנדר זצ"ל צילום: באדיבות המצלם

ברוך דיין האמת: מגיד המישרים הירושלמי, הגאון החסיד רבי אברהם אליעזר הכהן הולנדר זצ"ל, מגאוני ונקיי הדעת בירושלים, הלך לעולמו הבוקר (שישי) לאחר שעבר אירוע מוחי והוא בן 70 בפטירתו. 

הרב הולנדר נולד בכ"ב ניסן תש"ט, הוא מיוחס היה לבעל שם טוב הקדוש זיע"א; היה בעל תפילה בחסד וכיבד את השם בגרונו בתפילות השבת והימים הנוראים באופן מיוחד ומרחיב לב.

בחגי ראש השנה ויום כיפור הוזמן לשמש שליח ציבור בתפוצות ישראל. היה חזן ובעל תפילה, בעל רגש רב וקול רם וערב. בימים הנוראים הוזמן לקהילות רבות בעולם לעבור לפני התיבה ולהנעים בתפילתו המיוחדת.

היה מדמויות ההוד בירושלים של מעלה, זכה וזיכה את הרבים בדרשותיו הנפלאים אותם מסר בבתי כנסת ובהן חיזק את השומעים בתורה ובעבודת השם.

נודע כמגיד מישרים בדרכם של ה'מגידים' בירושלים. רבים נהרו לשמוע את דרשותיו ולהתמוגג מדברי התורה והחכמה שהיו מתובלים בסיפורי צדיקים שסופרו במתיקות מיוחדת.

חרף היותו ממוצא אשכנזי, היה מקורב מאוד לחכמים הספרדים בירושלים של מעלה. היה משתתף בשיעוריהם ונשא לפניהם מדברותיו.

המנוח היה מחשובי המתפללים בהיכל בית הכנסת העתיק של חסידי חב"ד בשכונת מאה שערים, שם בלט בתפילותיו המשתפכות כעבד לפני קונו, ובנאומיו הנלהבים בשבתות ובמועדי ישראל.

היה מוכר בכל ירושלים ומכריו מספרים ל'בחדרי חרדים' על דמות מיוחדת שתחסר רבות, "הוא חיזק אנשים, שימח בשמחות והתעמק רבות בקבלה בסתר". 

מסע הלוויה ייערך היום (שישי) ערב חג המצות, בשעה 13:00 בצהריים מבית הלוויות שמגר בירושלים להר המנוחות - שם ייטמן. 

למרבה היגון, המנוח לא השאיר אחריו זרע של קיימא והציבור נקרא ללמוד לעילוי נשמת רבי אברהם אליעזר הכהן בן רבי שמחה ז"ל. 

תהא נשמתו צרורה בצרור החיים. 

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. איש יקר מאוד מאוד  (ל”ת)

    עולה תמימה

  2. למה  

    שרה

;