1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. היכלי הישיבות

הראשון לציון: יש כאלו שנקראים רבנים והם כל היום עצבנים

צפו בתיעוד וידאו ממעמד הקבלת פני רבו אצל הגר"א עמרמי, שם נשא דברים הראשון לציון הגר"י יוסף "אתה רואה רב שעוסק בתורה הוא שמח. אתה רואה כאלו שהם רק נקראים רבנים, הם עצבנים. למה לא לומדים תורה והולכים משמחה לשמחה מחתונה לשבע ברכות"

משה ויסברג, י"ח ניסן תשע"ט 23/04/2019 12:09

במעמד הקבלת פני רבו הקבלת פני רבו בכאיל תערוג הקבלת פני רבו בכאיל תערוג צילום: באדיבות המצלם

במעמד הקבלת פני רבו בקהילת 'כאייל תערוג' בנשיאות רבי אייל עמרמי, אמר הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף כי יש המתחזים לרבנים ואינם לומדים תורה באמת, ורואים זאת עליהם שבמקום להיות שמחים הם 'עצבנים'. לדברי הראשל"צ הדבר נובע מכך שבמקום לעסוק בתורה הם הולכים משמחה לשמחה מחתונה לשבע ברכות.

"לולי תורתך שעשועי אז אבדתי בעניי. לולי התורה שלנו אדם נכנס לדיכאונות למשברים.  אדם שלומד תורה אשריך בעולם הזה וטוב לך בעולם הבא לא רק בעולם הבא מקבל שכר גם בעולם הזה הוא מאושר", אמר הראשון לציון.

הגאון רבי יצחק יוסף הציע מבחן לדעת האם רב הוא באמת תלמיד חכם העוסק בתורה, או שהוא רק מתחזה לרב: "אתה רואה רב שעוסק בתורה הוא שמח. אתה רואה כאלו שהם רק נקראים רבנים הם עצבנים. למה לא לומדים תורה והולכים משמחה לשמחה מחתונה לשבע ברכות. רוצים לבחון מי זה רב באמת אם הוא עצוב או שמח. אם הוא עצוב סימן שזה לא רב אם הוא שמח סימן שהוא מתמיד".

הראשון לציון ציין את הנהגתו של אביו מרן הגאון רבי עובדיה יוסף זיע"א, שכל ימיו היה שמח והולך בשמחת התורה שהייתה מאירת פניו, לאור שקיעתו הגדולה בלימוד התורה הלכה למעשה.

בסיום דבריו שיבח הראשון לציון הרב יצחק יוסף, את מוסדות 'כאייל תערוג' שפורחים ועולים וזוכים להרבות תורה ויראת שמים בשכונת הר חומה. כמו כן ציין את שבחו של נשיא המוסדות הרב אייל עמרמי אשר חולל מהפכה בעולם התשובה בארץ ובעולם בכלל ובירושלים ובשכונת הר חומה בפרט. "יהי רצון שיאריך ימים על ממלכתו ויוסיף להרבות תלמידים ומשפחות המתקרבים לדרך התורה והיראה", בירך הראשל"צ את הרב עמרמי.

באירוע הקבלת פני רבו נכחו מאות מתלמידיו ושומעו לקחו של נשיא מוסדות 'כאייל תערוג' הרב אייל עמרמי שישב לצדו של הראשון לציון. את האירוע כבדו בנוכחותם חבר הכנסת מיכאל מלכיאלי, סגן ראש עיריית ירושלים ומחזיק תיק חינוך חרדי אברהם בצלאל, וחבר מועצת עיריית ירושלים צביקה אסולין.

הקבלת פני רבו בכאיל תערוג הקבלת פני רבו בכאיל תערוג צילום: באדיבות המצלם

הקבלת פני רבו בכאיל תערוג הקבלת פני רבו בכאיל תערוג צילום: באדיבות המצלם

הקבלת פני רבו בכאיל תערוג הקבלת פני רבו בכאיל תערוג צילום: באדיבות המצלם

הקבלת פני רבו בכאיל תערוג הקבלת פני רבו בכאיל תערוג צילום: באדיבות המצלם

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הרב עמרמי זה הרב היחיד שאני שומע ומתחזק מאד  (ל”ת)

  חיים

 2. אביו היה כזה.  

  שריר

 3. אסור להתעצבן.גם נגד רבנים עצבנים.  (ל”ת)

  נויירולוג

;