1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. פלילים

לפני השימוע: מנדלבליט מציב דד-ליין לרה"מ

היועמ"ש מנדלבליט הבהיר הערב שוב לפרקליטי נתניהו כי אם רצונם בקיום הליך שימוע, עליהם לתאם זאת עד סוף שבוע הבא והשימוע אמור להיערך עד כחודשיים לאחר מכן

אלי שלזינגר, כ"ג ניסן תשע"ט 28/04/2019 19:21

בשל העיכוב מציאות אכזרית. מנדלבליט מציאות אכזרית. מנדלבליט צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שב והבהיר הערב (ראשון) לבאי כוחו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, במכתב ששוגר אליהם מלשכתו, כי אם רצונם בקיום הליך שימוע בגין תיקי החקירה הנוגעים לעניינו, עליהם לתאם זאת עד ליום שישי בשבוע הבא, למחרת יום העצמאות. השימוע אמור להיערך תוך חודשיים מאז עד לתאריך ז' תמוז. 

כזכור, עורכי הדין ביקשו לפני כחודשיים להימנע ממסירתם של חומרי החקירה בתיקים הקשורים לראש הממשלה לידיהם של החשודים בתיקים אלו, עד לאחר מועד הבחירות, בשל חשש מפני הדלפות של חומרים לאמצעי התקשורת, שישפיעו לטענתם על ציבור הבוחרים. בפנייתם אז, הדגישו עורכי הדין כי מדובר ב"דחיה קצרה של כ-40 יום בלבד במסירת החומרים".

כפי שפורסם, לאחר ששקל את הבקשה, הסכים היועץ המשפטי לממשלה להשהות את מסירת החומרים, והודעה על כך נמסרה ביום 11.3.19. כפי שנמסר לסנגורים, חומרי החקירה עומדים לרשותם במשרדי פרקליטות מיסוי וכלכלה בת"א החל מיום ה' ניסן יום לאחר הבחירות, אך עד כה לא נערכה כל פנייה מצידם לאיסוף החומר.

לאחרונה מסרו הסנגורים, בעקבות פנייה אליהם, כי אין בכוונתם לאסוף את החומרים, כל עוד לא הוסדר נושא שכר הטרחה.

במכתב ששוגר הערב לסנגורים באמצעות עוזרו הבכיר של היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר גיל לימון, הובהר כי "סוגיית הסדרת שכר הטרחה אינה עומדת לפתחנו. על כן, אין בה כדי להצדיק כל עיכוב בהעברת ליבת חומרי החקירה לרשות ראש הממשלה או לידי באי כוחו, וממילא אין בדבר כדי להשפיע על מועד קיום השימוע".

עוד הובהר במכתב שנשלח לעורכי הדין, כי ככל שראש הממשלה יבחר שלא לקיים את הליך השימוע כאמור - יקבל היועץ המשפטי לממשלה החלטה סופית בעניינו על סמך חומרי הראיות שבפניו.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. הגיע הזמן שהמושחת ילך לביתו  

    יואב