כ' סיון התשפ"ד
26.06.2024
"נזק גדול לאמון הציבור"

סמוטריץ' ליועמ"ש: פתח בחקירה על ההדלפה

הח"כ הצעיר והנמרץ שיהפוך בימים הקרובים לשר בממשלת ישראל, חושק כידוע בתיק המשפטים ובתקשורת מנסים בדרכים שונות לסכל את המינוי בדמות תפירת תיקים נגד האיש • בעקבות כך פנה הערב סמוטריץ' במכתב ליועמ"ש ודורש לפתוח בחקירה בגין הדלפה שקרית ומגמתית על ידי גורמים בפרקליטות או במשטרה

סמוטריץ' ליועמ"ש: פתח בחקירה על ההדלפה
סמוטריץ' צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בעקבות מה שהוא מכנה כ"ניסיון לתפירת תיק כנגד המועמד לתפקיד שר המשפטים", יו"ר 'האיחוד הלאומי' ח"כ בצלאל יואל סמוטריץ', שיגר הערב מכתב דחוף ליועץ המשפטי לממשלה הד"ר אביחי מנדלבליט בדרישה לפתיחה מיידית בחקירה כנגד הדלפה שקרית ומגמתית על ידי גורמים בפרקליטות או במשטרה המיועדת לחבל בדמוקרטיה הישראלית.

"היום קיבלתי פניה מכתבת בשם איילת פישביין שמתייחסת להסכם שנחתם בשנת 2014 בין תנועת רגבים, שהיתה לי הזכות להיות בין מייסדיה, לבין חברת הייעוץ תארא בבעלות מר עובד יחזקאל, להכנת הצעת מחליטים לטיפול נקודתי בנצרת עילית", מציין סמוטריץ' למנדלבליט בפתח מכתבו.

"נתחיל מהסוף, ההסכם הזה היה מצוי רק בידיה של רגבים ושל חברת תארא, ומבירור שערכתי היום עולה שהוא הגיע גם לידיהם של המשטרה ופרקליטות המדינה במסגרת חקירה שבה היה מעורב עובד יחזקאל ונסגרה. במילים פשוטות, מאחר ולא לרגבים ולא לחברת תארא אין שום אינטרס לפגוע בי, המסמך הודלף לכתבת מהמשטרה או מהפרקליטות בניסיון להשחיר את פני ואולי אף להתניע "חקירה" שתמנע את מינויי לשר המשפטים עד סגירתה (אי שם עוד חמישים שנה...)".

לדבריו, "ההדלפה הזו מצטרפת לקמפיין לא דמוקרטי אותו מובילים "גורמים בכירים" במשרד המשפטים בתקשורת נגד המינוי".

"דומני שאין צורך להרחיב על חומרת הדברים והצורך שלא לאפשר אותם בשום אופן במדינה דמוקרטית מתוקנת", כותב יו"ר 'האיחוד הלאומי' ליועמ"ש. "אין דבר שגורם נזק גדול יותר לאמון הציבור במערכות אכיפת החוק מהתנהלות, שאין דרך אחרת לכנותה מלבד עבריינית, של גורמים במערכת, שעושים דין לעצמם ומבקשים לסכל מינוי לגיטימי ודמוקרטי של נבחר ציבור לתפקיד שר בממשלת ישראל".

לסיום הוא כותב, "על רקע חומרת הדברים והעיתוי שבהם הם מבוצעים אבקשך להורות על הפעלת כל האמצעים הדרושים לשם ביצוע חקירת עומק שתאתר את המדליף ותביא להעמדתו לדין ולמצוי מלוא חומרת הדין עימו. לתשובתך בדחיפות אודה", כך סמוטריץ'.

בדף הפייסבוק שלו הוסיף הח"כ וכתב, "סיכומו של דבר, אנשי הפרקליטות והמשטרה שהדליפו, תנסו לעבוד יותר קשה למצוא תיק כדי לתפור לי, כי קשקושים על קידום פעילות ציונית ברגבים ובלב בגליל הם לא רק משהו שאני לא מתבייש בהם, בהם גאוותי. מחכה בקוצר רוח לשמוע את המקוריות של הקשקוש הבא שהפרקליטות והמשטרה ינסו לתפור".

"חברים, זה הולך להשתנות בעזרת השם. בקרוב".

בצלאל סמוטריץ' הדלפה מחקירה אביחי מנדלבליט היועץ המשפטי לממשלה שר משפטים פרקליטות המדינה

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד