1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

הרקטה שנפלה באשדוד: ניסיון לפוצץ השקט

מתחת לאף שלא חמאס: ‏ירי הרקטה שבוצע אמש על ידי הג'יאהד האיסלאמי לכיוון חופי אשדוד - היה ניסיון לפוצץ את השקט

אלי שלזינגר, כ"ה ניסן תשע"ט 30/04/2019 11:44

מתחת לאף שלא חמאס מפקד גזרת צפון הרצועה, בהאא אבו אל-עטא מפקד גזרת צפון הרצועה, בהאא אבו אל-עטא צילום: דובר צה"ל

למחרת שיגור רקטה על ידי הג'יאהד האיסלמי מרצועת עזה לעבר ישראל, החליט הדרג המדיני וצה"ל להטיל סנקציה על רצועת עזה ולהקטין חזרה את מרחב הדייג לשישה מיילים ימיים.

הרקטה לא שוגרה במסגרת אימונים לים, אלא שוגרה לעבר ישראל והתפוצצה בים לא הרחק מחוף הים באשדוד.

הירי בוצע על ידי הג'יאהד האיסלמי באופן מכוון מאזור אלעטרה בצפון הרצועה לים, והתפוצצה מספר קילומטרים מהחוף - סיפר הבוקר דובר צה"ל רונן מנליס. בתגובה כאמור, מצמצמים את מרחב הדיג לשישה מיילים ימיים.

מנהיג ארגון הגא"פ היושב בסוריה, זיאד נחאלה. צילום: דו"צ

‏"אנחנו כבר כמה שבועות מסבירים כי הג'יאהד האיסלמי הפלסטיני מנסים לערער את מאמצי ההסדרה", אמר מנליס.

"ההבנה שלנו היא שהג'יאהד האיסלמי מנסה להוציא פיגועים כדי לגרור את הרצועה להידרדרות ביטחונית תוך שמירה על חתימה נמוכה כדי שחמאס לא ידע".

מי שמעורב ומוביל את ניסיונות הפיגועים האלו, הוא המחבל בה אלל אבו אל-עטא, מפקד מרחב צפון הרצועה של הג'יאהד האיסלמי ובכיר בארגון הטרור, שמוביל את ההסלמה וההבנה היא שהוא לא פועל ללא הכוונה.

מי שמוביל אותו הוא המחבל זיאד נחלה, מפקד בג'יאהד האיסלמי, תוך שהוא כלל שאינו נמצא ברצועה; אך ממשיך לבצע פיגועים כדי לעורר את השטח ואת המאבק של הפלסטינים נגד ישראל. בצה"ל עוקבים אחר זה וערוכים לתרחישים השונים.

למרות ההצהרות על התיאום של הג'יאהד האיסלמי וחמאס, לדברי מנליס, בפועל הג'יאהד האיסלמי לא מתייחס לדרקטיבות של חמאס ופועל לבד. עם זאת הוסיך מנליס כי חמאס עדיין אחראי על כל מה שקורה ברצועה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;