1. עמוד הבית
 2. נשים
 3. משפחה

האישה שנכנסה לקודש הקדשים של הזוגיות החרדית

חיי הזוגיות הם הדבר האישי והקדוש ביותר שיכול להיות בין בני זוג • מה עושים כשהלימוד הטכני קודם החתונה אינו מספיק? חוסר ידע שמוביל לבורות שמובילה לסבל מיותר • ליאורה בוקסנבוים מחוללת מהפך בקודש הקדשים של הזוגיות ומסבירה: "זו השליחות של חיי"

שיפי חריטן, כ"ט ניסן תשפ"א 11/04/2021 10:48

טבעת נישאין טבעת נישאין צילום: pixsabay

אם היו שואלים את ליאורה בוקסנבוים, מה יעלה בגורל התזה שהחלה לכתוב בנושא נשים חרדיות וחיי אישות, היא לא היתה חולמת שזה ייגמר בהקמת עמותה ובלימוד הנושא לעומק. אלא שמאז המחקרים שלה לתזה, עברו הרבה מים במעיינות קדושת הבית היהודי. 

ליאורה בת 35 אמא ל-9 ילדים, תושבת ביתר עלית, משתייכת לחסידות חב"ד – מה שאולי מסביר את תחושת השליחות הבלתי נלאית שלה, לעשות לנשים חרדיות הרבה יותר טוב, כדי שיחיו את החיים הזוגיים שלהן מתוך מודעות, אהבה, שמחה ואפילו הנאה. כי למה לא? 

היא יועצת לחיי אישות, מדריכת כלות, מרצה, ומנהלת את עמותת יהלום שמסייעת לנשים עם פחדים חששות ואתגרים בכל הנוגע לאינטימיות. לאחר שעשתה תואר שני בייעוץ חינוכי, היא יצאה לכתוב תזה בבר אילן וגילתה את חוסר הידע שקיים בציבור החרדי. "למעשה אני מדברת פה על עצמי", מסבירה ליאורה בוקסנבוים. "הייתי בחורה צעירה שהגיעה ללמוד אצל המדריכה – הדרכה מינימלית ובסיסית, שלמעשה מבוססת על הלכות והרחקות. אמנם ההרחקות מטרתן להביא בסוף לקרבה, אך כשהמדריכה עצמה נבוכה לדבר בפשטות על כל עניין הקרבה של בני זוג, כלות חוות את התחושה של לימוד מרוחק שמשאיר את עניין חיי האישות כנעלם לא פתור". 

להרשמה לטיפים חינמיים למייל - לחצי כאן>>>

להרשמה  להרצאה האינטרנטית החינמית - לחצי כאן>>

במידה והלינקים לא נפתחים שלחי מייל ל-  yahalom10000@gmail.com

את המחקר שלה עשתה בוקסנבוים מול נשים חרדיות ששיתפו על התחושה הקשה של המעבר מ"אסור אסור אסור" למותר, ואפילו מצווה. זו תחושה שיכולה לגרום לבנות אפילו טראומה. אין צורך לחוות פגיעה ברחוב חשוך – כדי להרגיש תחושה של פגיעה. זה יכול לקרות בבית הפרטי של אותה כלה, ולא כי בעלה איש רע, אלא משום שלשניהם יש חוסר ידע שמביא לסבל נוראי ובעיקר מיותר. "נכנסתי לקודש הקדשים פנימה לא ממקום מציצני חלילה, אלא ממקום של להבין חוויה של אישה ולסייע לה לחוות את החיים בצורה בריאה ונעימה יותר. 

תוצאות המחקר זעקו, וליאורה לא יכולה הייתה להישאר אדישה. כך נולדה עמותת מרכז יהלום וכך גם נולדו הקורסים. "העמותה מנופפת בדגל של נושא חיי אישות בצורה פומבית, ואם יש קושי אז אפשר לפנות לעמותה והיא נותנת סיוע במגוון נושאים", מסבירה ליאורה. "היא מעניקה עזרה ראשונה לנשים שמרגישות בנוח לשתף, שולחות פניות במיילים, בטלפון, מעבר לייעוץ שלי, אני מפנה לאנשי מקצוע שקשורים לחיי אישות כדי שיעזרו לבני הזוג במחירים מסובסדים".

לפני כ-3- שנים נוסד מערך הקורסים של ליאורה, קורס נגיש לכל אישה – ומכיוון שהוא אינטרנטי, מגיע גם לנשים ברחבי העולם. "הקורס נולד מהשטח, לאחר שראיתי נשים שמגיעות לייעוץ ומשדרות חוסר ידע שגורם לסבל מיותר לגמרי", היא מסבירה. "לימודים של חיי אישות זה ממש לא חצי שעה אצל מדריכה, זה תהליך עמוק ואישי – כולל לימוד שפה ממש. רק לאחר שחוויתי את התהליך בעצמי, הבנתי כמה הוא אדיר ומשנה חיים, ואני משתוקקת להעביר את הטוב הזה לנשים אחרות". 

הקורס של ליאורה, שבשלב זה הוא יחיד מסוגו במגזר החרדי, מדבר על הכל. ונוגע בנקודות של כאב, במקומות של קושי, אתגרים, מדבר על נשים שסובלות מחוסר חשק, עייפות, מדבר על פערים בין איש לאישה ועוד. "פערים בזוגיות זה הנושא הבוער ביותר", אומרת ליאורה. "פערים בין הרצונות של הגבר והאישה, נשים שמתלוננות שלא מבינים אותן מספיק, חיבור אישה עם עצמה, שמחה והנאה בחיי האישות, נשים לא למדו איך להתגבר על מחסומים פנימיים, איך להציב גבולות ועוד. אם אפשר שלאישה החרדית יהיה את כל המידע נגיש בצורה בהירה, צנועה, שבאה ממקור ידע של אישה חרדית – אז למה לא? 

גם עבור נשים ללא אינטרנט יש פתרון: "הרב שלי התיר להעלות את הקורס על דיסק עם סיסמה, וכך ניתן להאזין לתוכן. חלקו הראשון של הקורס בנוי מעשרה פרקים, החלק השני בן ארבעה עשר פרקים ואילו החלק השלישי הוא פרקטיקה למתקדמות. "החלק הראשון והשני כוללים גם נושאים השקפתיים, המדברים על קדושה ומצווה של החיים הזוגיים וכך אני מרגיעה ומורידה חסימות מנטליות – שלאחריהן קל יותר לאישה להתחבר לתכנים ברמה יותר מתקדמת. את החלק השלישי של הקורס אני אתן אך ורק לאישה שעברה את החלקים הראשונים וחוותה תהליך". 

וכך מגיבות נשים לאחר שנחשפות לתכנים של ליאורה: 

"כמה סבל יכולתי לחסוך אם הייתי מאזינה לקורס בתחילת הנישואין... שינית לנו את החיים. ברגע שהתחלתי להתפלל לקב"ה שיעזור לי, הקורס נכנס לנו לחיים וממש הצלת לנו את הזוגיות. יצא לי להרגיש מגזימה וגשמית מידי, אחרי ששמעתי את הקורס הבנתי את הקדושה בעניין וזה פתח אותי עוד יותר בלי כל המחסומים המנטליים". 

"התגובות מנשים שהצטרפו לקורס, נלהבות ונותנות כוח להמשיך בפעילות העמותה, להפיץ את הידע לכלל הציבור החרדי והדתי", מסכמת ליאורה. מבחינתה כל יום הוא שליחות מיוחדת. היא קמה במטרה לסייע לעוד בית בישראל לחוות את חיי הקדושה מתוך אמת ולא מתוך פחדים וחששות או שגרה. כדי לסייע לנשים לחוות את קדושת החיים מתוך שמחה ואהבה. זו, כך היא חותמת ללא עוררין, זו השליחות של חיי. 

להרשמה לטיפים חינמיים למייל לחצי כאן

להרשמה ולוובינר (הרצאה אינטרנטית) חינמי- לחצי כאן.

לנשים נשואות בלבד! 

גם את רוצה לשתף? מבקשת עצה? אל תהססי לשלוח מייל לעמותה: yahalom10000@gmail.com

מעוניינת לשתף אותנו בתוכן מעניין? שלחי לנו הודעה בוואטסאפ - 0583288642
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא הבנתי, איזה רב עומד מאחרי זה?  

  אתי

  • תפסיק לבלבל במוח 


  • גם אני שואלת חבל מאד שהיא לא מבקשת תמיכות מרבנים מוכרים היא מפסידה  (ל”ת)

   רחלי

  • זה כתבה לנשים  (ל”ת)

   חיים

 2. הקורס צריך להינתן לגברים  


  • צעד נכון 

   שלום ז.

  • לכולם  


  • צודק לגמרי (ל”ת)

   ינון

  • הקורס צריך להינתן לגברים 

   אא

  • למה אתה חושב שהקורס צריך להיות דווקא לגברים? (ל”ת)

   מוריה

 3. היא ממש לא היחידה במגזר, יש כבר מספר קורסים גם פרונטלי וגם אינטרנטי לציבור החרדי  

  תמר

  • האם יש להם תמכה מהרבנים בעלי לא יסכים ללא הסכם מהרבנים הקדושה היא לשמוע דעת תורה  (ל”ת)

   רר

  • פועה 

   שוש

  • השמות שהזכרת 

   יעל

  • מכון פוע"ה דתי לאומי, לא חרדי  (ל”ת)

   אור

 4. ידיעת הבעיה היא הדרך לפתרון  


 5. ספר טוב וקליל ללא עכבות יכול לפתור את כל הקשיים.  

  מ.ט.

 6. ליאורה מקסימה פשוט אישה אמיצה!!!  (ל”ת)


 7. שמעתי את הקורס שלה  

  פ

 8. איפוק  


 9. כמו תמיד פרסומת שקופה וזולה  (ל”ת)


  • מוחה בתוקף!!! 

   פ

  • למרות כל המחמאות לליאורה שברור שרוצה לעשות טוב בלי תמיכה מרב מוכר אין על מה לדבר וחבל 

   רחל

  • שמעתי את הוובינר שלה ויש לה שפה נקיה היא בכיף יכולה להיות מדריכה לכל חרדית  

   אני

  • תגובה 

   אא

 10. חייבים מישהו שידבר על הנושאים האלו בגלל המעבר החד בין הרווקות לנישואין -מבורות בנושא לבין החשיפה לכל המידע הרגיש הזה ל  (ל”ת)

  כל הכבוד אישה אמיצה

 11. הנושא הזה חייב להיפתח הרבה יותר לפחות לזוגות נשואים  

  חמודי

 12. אא  


  • אמת לאמיתה!!! לצערינו ישנה תופעה של מוגבלות רגשית ברצף האוטיסטי אספרגר, שדברים פשוטים וטבעיים להבנה רגשית נהפכים למשהו מורכב ומסובך מאוד לאותם בעלי מוגבלות. ולצערינו ישנם אחוזים גבוהים באוכלוסיה שסובלת מכך. ולהן/ם קורסים אלו מיועדים (ל”ת)

   לב יהודי

  • צודק 

   צדי'ק

 13. צריך להבין שכל הנושא הזה ישנם כאלו שלא מובן להם כלל מה לא ברור בכלל פה? וזוהי האמת: שישנם בעלי מוגבלות רגשית סוג של אספרגר (חוסר הבנה רגשית טבעית) שלהם הרבה דברים פשוטים וברורים באינטלגנציה רגשית, אצלהם העסק הזה נהפך למורכב ומסובך לצערינו  (ל”ת)

  לב יהודי

  • מדבריך נשקפת בורות אמיתית 


 14. אישה מקסימה מדברת בשפה מאד נקיה  (ל”ת)


 15. אשה מדיהמה  

  דסי

 16. ליאורה את גדולה . ממליצה בחום  

  לאה

 17. דייייייי לעשות כסף מנושא כזה קדוש !!!!!!!!!!!  

  תושבת ביתר

  • ואם אנשים באמת זקוקים לזה ,ואל תזלזלי בפרנסה של אף אחד כי לכל אחד יש את הדרך שאלוקים ייעד שממנה הוא מאכיל את הילדים שלו  (ל”ת)


  • דייייי 

   יוסף

 18. תבורכי  

  עוד צעד חשוב

  • תגובה לתבורכי 

   Tt

 19. ליאת  


 20. צריך ללמד חיי הזוגיות בישראל  (ל”ת)

  יוסף

 21. מומלץ בחום לכל זוג, נסו והווכחו!!!  (ל”ת)


 22. גם לנו מגיע  


 23. טוביה גלזר היקר תפתח בבקשה  

  .

  • באמת שלא הבנת שמדובר ב... 

   פתי

  • כנראה הוא חשב שהתגובה מגיע רק למפרסמת (ל”ת)

   יהודה

 24. קורס  


 25. אם היא חב״דניקית- אני בחוץ  (ל”ת)

  חמי

  • מעולה!!! 


  • אולי שורש השנאה מגיע מחם ??? 

   יהודי

 26. צריך כזה קורס גם לגברים  

  חיים

 27. לא הבעיה מי הרב שנותן לה גיבוי אלפי שנים החרדים היתחתנו בלי גב בוקסבום והקימו דורות מפוארים היום עם כל היועצים יש יותר בעיות למה  (ל”ת)


 28. יאללה תעשו אהבה ותהיו נורמטיביים. חאלס לחפור בשכל.  (ל”ת)

  .

 29. כמה אומץ צריך בשביל לפתוח נושא בזה בעולם החרדי....  

  כל הכבוד

  • מסכימה לגמרי!!!! מעשה אמיץ ביותר (ל”ת)


 30. שאלה  

  מוריה ק.

  • מוריה ק.תאמרי לו שזה בשביל שיהיה לכם טוב ויקדם אותכם 

   מ

;