1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

סיכום ביניים: עשרות נפגעים מאז שבת בבוקר

ארגוני החירום וההצלה לא נחו מאז בוקר יום השבת, כשהם מתרוצצים מאירוע לאירוע, בכדי להעניק טיפולים רפואיים ונפשיים לעשרות נפגעים, רובם נפגעי חרדה • סיכום ביניים 

אלי שלזינגר, ל' ניסן תשע"ט 05/05/2019 08:46

רסיסים, חבלות וחרדות אמבולנסים של מד"א אמבולנסים של מד"א צילום: גרשון אלינסון, פלאש 90

בעוד הטילים ממשיכים להתעופף מעל הדרום ועמם האזעקות המחרידות את לב שמועיהן, מד"א מפרסם סיכום ביניים ומעדכן כי החל משבת בשעה 10:00 בבוקר ועד הלילה בשעה 04:30, חובשים ופאראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ל-83 נפגעים, (4 מרסיסים, 12 מחבלות בדרך לממ"ד, 62 שלקו בחרדה). 

9 הנפגעים מרסיסים, גבר בשנות השישים שפונה במצב אנוש (באשקלון), אשה כבת 80 (בגזרת קרית גת) שפונתה במצב קשה עם פציעות מרסיסים בפנים ובגפיים.

גבר כבן 50 (בגזרת אשקלון) במצב בינוני עם פציעות מרסיסים בגפיים פונה לברזילי ו-6 נפגעים קל בגזרות אשקלון וצפון הנגב.

כמו כן צוותי מד"א טיפלו ב-12 נפגעים קל שנחבלו בזמן ריצה למרחב המוגן וב-62 נפגעים שלקו בהתקף חרדה.

במד"א ממשיכים לעמוד בכוננות ופונים לציבור להישמע להנחיות פיקוד העורף, הנחיות מצילות חיים ובכל צורך רפואי לחייג 101 למוקד החירום של מגן דוד אדום או באמצעות אפליקציית "מד"א שלי" שמאפשרת חיוג מהיר למוקד ואפשרות לזהות את מיקומו של הזקוק לעזרה.

גם מתנדבי 'איחוד הצלה' התרוצצו אמש בין הזירות השונות להעניק טיפול רפואי ונפשי לנפגעים כתוצאה מירי הרקטות והטילים.

מצאת השבת ועד לחצות ליל מנו בארגון כ-40 נפגעים קל כתוצאה מנפילות במהלך ריצה למרחבים מוגנים ונפגעי חרדה עקב שמיעת האזעקות ונפילות הרקטות בדרום הארץ והשפלה.

מנכ"ל 'איחוד הצלה' משה טייטלבוים ציין כי "צוותי הרפואה של איחוד הצלה בדרום בכוננות מוגברת ונותנים מענה מהיר ומיידי לכל הפניות עד כה. כמו כן מוקד החירום של איחוד הצלה תוגבר למתן מענה מהיר והזנקת המתנדבים לכל אירוע חירום".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;