1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2019

המו"מ: כך מלחיצים החרדים את הליכוד

ברקע מחאת הנציגים החרדים על מתן היתרי עבודה בידי ראש הממשלה ושר הרווחה עבור חילול שבת בשל אירועי תחרות השירה הבינלאומית שצפויה להתקיים בשבוע הבא, רוקמים ביהדות התורה מהלך שעשוי להקשות על המאמצים להקמת ממשלה ומבקשים שליטה במנגון הרלוונטי

ארי קלמן, ג' אייר תשע"ט 08/05/2019 17:59

"מתעקשים לקבל שליטה במנגנון" יהדות התורה, צוות המשא ומתן צוותי המשא ומתן צילום: באדיבות המצלם

לאחר שביהדות התורה יזמו מחאה בכך שביטלו את ישיבת המו״מ השלישית עם הליכוד בשל חילולי השבת ההמוניים הצפויים במהלך אירוע האירוויזיון - כעת יש מי שיוזם את הצעד הבא שיקשה על הקמת הקואליציה.

ל'בחדרי חרדים' נודע, כי בסיעת יהדות התורה שוקלים ביממה האחרונה להודיע כי יחתמו על ההסכם הקואליציה באם יגיעו לכדי הסכם רק אחרי סיום תחרות האירוויזיון וזאת כאות מחאה על חילולי השבת הרבים שצפויים להתקיים בה.

ככל שנודע ל'בחדרי חרדים', ראשי סיעת יהדות התורה בוחנים את הצעד הזה לאחר שהבינו כי לא ניתן לפעול כדי לבטל את האירוויזיון. כל שהצליחו עד כה זה לקבל התחייבות מראש הממשלה נתניהו לצמצם את עיקרי חילול השבת במספר העובדים.

ביהדות התורה אומרים היום ל'בחדרי חרדים' כי "אי אפשר שמידי כמה שבועות נחזור על חילולי השבת שוב ויאמרו לנו כי לא ניתן לבטלם. אנחנו דורשים לקבל שליטה במנגנון של היתרי העבודות על ידי סגן שר במשרד הרווחה או כל פקיד אחר. זה יקשה חד משמעית על פעולות שכרוכות בהן חילול שבת".

באם הצעד הזה אכן יצא אל הפועל הרי שמדובר במהלך פוליטי שיקשה על הרכבת הקואליציה כאשר יהדות התורה לרוב זו הסיעה הראשונה שחותמת על ההסכם הקואליציוני. הפעם הדבר מורכב יותר בגין התעקשותו של יו"ר ישראל ביתנו חה״כ אביגדור ליברמן, שאמר כי יחתום רק אחרי שיראה את ההסכמים עם הסיעות החרדיות.

גם בפן הטכני, באם המהלך יצא אל הדרך, הרי שזה יביא ללחץ בקרב הליכוד שכן בשבוע הבא ביום רביעי יסתיימו 28 הימים הראשונים להרכבת הממשלה, כאשר אם הם יבקשו הארכה נוספת, אירוע האירוויזיון מעניק להם תשעה ימים (לא כולל שבת ושישי) לשיחות מו״מ קואליציוניות.

כזכור, כפי שדווח לראשונה ב'בחדרי חרדים', בליכוד שללו את הנוסח שהציעו ביהדות התורה בכל עניין השבת ובו דרישה לחוקק ולשנות מספר חוקים תוך הצבת דד ליין להעברת החוקים בנושאי התעסוקה בשבת ובהם גם דרישה שלא לאשר עבודות רק למי שאינו יהודי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אחדות ואהבת חינם ציווה לך בני ברק מכניסת אורחים כשרה אימנו  (ל”ת)


 2. שיהדות התורה ידחו את הפגישה עד אחרי ההילולא של רבי שמעון בר יוחאי  

  הוגן יותר במידת היושר

 3. שימו כמה אתם הזויים אתם רק דוחים את הפגישות אם היה לפיד בשלטון כנסו  

  יאיר

 4. עושים היסטוריה גפני קץ אחרית הימין מבשבש אך כבר בשערייך 7 שנות טהרה בקדושה יעקור התשתיות מן האדמה הקדושה צנע ואהבת ה' דור בניך עבדי אלילים ומכונות הסתה והפחדה  (ל”ת)


 5. דגל הצביעות  

  חסיד

  • בגלל שנאת חנם ודברים כשלך חרב ביהמ"ק, אתה רקוב מבפנים (ל”ת)

   חסיד שוטה

  • אמת ויציב  

   מה שנכון נכון

 6. ומה עם שליטה על משרד התחבורה....  

  שאבוס

 7. טיפשים!  

  משה

  • משה! את הקב"ה זה דוקא מאוד מעניין 


 8. כל הכבוד בזכות שמירת שבת ניגאל. לא לוותר!! כל הכבוד לנציגינו בכנסת  (ל”ת)


 9. רק הכסף מעניין את החרדים, שבת אצלכם זה רק התירוץ ראינו  

  ישראל

  • צריך ללמוד מטמטיקה מכיתה א מיש יעשה בגרות בציון טוב שילמד בקורס מתכנתים