1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. אנ"ש

העדה במכתב חריף: "להבדל מרשעים והמונם"

לקראת חילולי השבת ההמוניים הצפויים עקב תחרות 'האירוויזיון' בתל אביב • 'העדה' במכתב חריף: "חובת כל ירא ה' להרים קול מחאה גדולה לכבודה של שבת קדשינו"

משה ויסברג, ד' אייר תשע"ט 09/05/2019 22:33

"הופעות בינלאומיות בעיר תל אביב" הופעה, אילוסטרציה הופעה, אילוסטרציה צילום: הדס פרוש, פלאש90

בעדה החרדית יוצאים במכתב חריף נגד חילולי השבת של האירוויזיון בתל אביב בפהרסיה.

תחת הכותרת "אוי לנו מחילול ה' כותבים בעדה החרדית: "ועתה נוסף גם הוא להרבות חילול שבת נורא ואיום בהופעות בינלאומיות בעיר תל אביב, ולהפוך את יום השבת כיום חול חלילה ע"י מתן היתרים המוניים, והדבר מכניס בסכנה איומה את ארה"ק ויושביה".

"חובת כל ירא ה' להרים קול מחאה גדולה לכבודה של שבת קדשינו" 

"ואלו אשר הוציאו את עצמם מן הכלל כרתו את אות הברית בין הקב"ה לישראל להדמות כגויי הארצות. וכל איש ישראל יתחזק ויגדור גדר בשמירת השבת כדבעי למהווי בכל פרטיה ודקדוקיה, ולהבדל מרשעים והמונם לבלתי היות לשומרי תומ"צ שייכות עמהם ולבל לומר קשר לקשר רשעים , כי התחברות עמהם אם כל חטאת ונתינת גושפנקא לעקירת התורה ח"ו". 

את מכתבם מסיימים "והשי"ת ירחם עלינו לחון אותנו ברחמים ולזכות ליום שכולו שבת ומנוחה לחיי העוה"ב בביאת גואל והתרוממות קרן התורה וישראל בעגלא ובזמן קריב אמן".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ע"פ דעת תורה של כל מנהיגי הדור: לא צריך שום עזרה. .  


 2. מצחיק רק לתקוף בלי שום דבר חיובי  (ל”ת)

  יענקי

  • מסכת מנחות דף צט' עמוד ב' 

   צודק

 3. ל-1. אני מוכן לעמוד בצפירה רק אם משלמים. ואני רציני. לעמוד סתם זו עבודה זרה. אם ישלמו לי, מוכן לעמוד. ויש לי כיפה סרוגה.  (ל”ת)

  יהודי

 4. גדולי ישראל למדו אותנו לחלל שבת עם גוי של שבת...  

  שריר

 5. שבת שלום  (ל”ת)

  מסכת מנחות דף פט' עמוד א'

 6. צודקים אבל למה רק אלו צריכים תמיד לדבר על ה איפה שאר ציבור החרדי בושה וחרפה!!!! ואיפה הח"כ שהצבענו להם בבחירות לא אכפת להם משום דבר של קדושה  (ל”ת)

  יעקב