1. עמוד הבית
  2. בריאות
  3. חדשות בריאות

בת 61 בלעה פלטת שיניים תותבות בשינה

אל בית החולים לניאדו בנתניה, הגיעה תושבת העיר כבת 61 כשהיא מתלוננת שעצם זר תקוע בגרונה, בירור מהיר העלה כי פלטת שיניים תותבות המורכבת מארבע שיניים, נבלעה במהלך השינה

אלי שלזינגר, ז' אייר תשע"ט 12/05/2019 14:03

מקרה נדיר בלעה את השיניים התותבות בלעה את השיניים התותבות צילום: בית החולים לניאדו

מקרה נדיר של בליעת פלטת שינים תותבות תוך כדי שינה, טופל לאחרונה במכון הגסטרו במרכז הרפואי צאנז ע"ש לניאדו.

מטופלת תושבת נתניה, כבת 61, הגיעה לפני מספר ימים למחלקה לרפואה דחופה בלניאדו, כשהיא מתלוננת על עצם זר ש"תקוע" בגרונה. בירור מהיר העלה כי פלטת שינים תותבות המורכבת מארבע שיניים, נבלעה במהלך השינה ויש צורך דחוף להוציא אותה עקב סכנה להיווצרות חור בוושט, היכולה להתפתח לכדי סכנת חיים ממשית.

ד"ר בני שפק, מנהל מכון הגסטרו בלניאדו, ביצע אנדוסקופיה של דרכי העיכול העליונות, איתר את מיקום הפלטה בת ארבע השיניים בוושט ובפעולה מורכבת שלף את הפלטה.

השיניים בלוע הגרון

"לפני שניגשתי לביצוע פעולת השליפה התייעצתי עם רופא שיניים" אומר ד"ר שפק "רופא השיניים אמר שמדובר במקרה נדיר, היות והפלטות הללו יציבות מאד. ככל הנראה הפלטה נסדקה ובמהלך חריקות שיניים בלילה התפרקה לחלוטין".

הד"ר אמר כי "פעולת השליפה היתה מורכבת היות והאנטומיה של הוושט מקשה על השליפה של עצם כה גדול כמו הפלטה, תוך שמירה על שלמות הוושט".

נדב חן, מנכ"ל לניאדו בירך את צוות מכון הגסטרו ואמר כי "הפעולה המקצועית והמהירה של הצוות הצילו את חיי המטופלת ! רק לאחרונה שודרגו שני חדרי בדיקה במכון הגסטרו בציוד חדשני, נמשיך להשקיע גם בעתיד בפיתוח המכון".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;