1. עמוד הבית
  2. יהדות
  3. יהדות

קמפיין ברחוב החרדי: "התעקשו על שבת, גיור וקדושת הכותל"

בצל הארכת הזמן להרכבת הקואליציה, עלה קמפיין ברחוב החרדי הקורא לנציגים לשים דגש על ערכי הקדושה בהם שבת, גור וקדושת שרד בית מקדשנו, בחתימת ההסכמים הקואליציוניים

ארי קלמן, ז' אייר תשע"ט 12/05/2019 18:17

הקמפיין הקמפיין צילום: באדיבות המצלם

בעוד מלאכת הרכבת הקואליציה נמשכת בחדרי המשא ומתן, החל לאחרונה קמפיין חדש ברחוב החרדי הקורא למפלגות החרדיות והדתיות לפעול ולהכניס את ערכי היהדות לתוך ההסכמים הקואליציוניים המתחילים להירקם בימים אלו.

הקמפיין זכה עד כה להיענות רבה בקרב הציבור החרדים ובמהלכו נאספו אלפי חתימות אשר קוראים לציבור להצטרף אל הקריאה לראשי הסיעות הדתיות והחרדיות בארץ, להתנות את כניסתם לממשלה בהפסקת חילולי השבת ההמוניים ברחבי הארץ, וכן בעצירת הפרצות בגיור ובכותל המערבי. בין החותמים הרבים ניתן למצוא גם את שמותיהם של הרב דוד גרוסמן וראש ישיבת תפרח, הרב אביעזר פילץ, שחתמו על הקריאה.

"מי ישמור על הגיור והכותל מפני דריסת הרפורמים?" נכתב בפרוספקטים אשר חולקו במסגרת הקמפיין. בהמשך הפרוספקט נכתב כי "בארבעת השנים האחרונות נפרצו פרצות רבות ואיומות בחומות הדת והיהדות. מסירת הכותל לרפורמים ב"מתווה הכותל", תוכניות חינוכיות מעורבות ביהדות רפורמית ר"ל, תקצוב למקוואות רפורמים, גיבוש 'מתווה ניסים' להכרה בגיור רפורמי, ביטול אירועים בהפרדה בין גברים לנשים כדוגמת דרך המהדרין ברשב"י ועוד, וכן תלונות משפטיות רבות כנגד רבנים וגדולי ישראל".

עוד נכתב בפרוספקט "ראשי סיעות היהדות הדתית והחרדית, האם תעמדו מול תוכנית הרפורמים כחומה בצורה? האם תפעלו לקבוע בהסכמים את דחיקת מעדם וביצור מעמד הגיור והכותל בסמכות היהדות הנאמנה?" נכתב.

בפרסום נוסף שחולק נשאלה השאלה "מי ישמור על השבת?", תוך שמפורטים בו הפגיעות הרבות במעמד השבת בארבעת השנים האחרונות. בין הפריצות החמורות אפשר למצוא את עבודות הרכבת כמעט בכל שבת, עבודות להקמת הרכבת הקלה בגוש דן כולל העיר בני ברק, התגברות של תחבורה ציבורית בשבת, פעילות של עיריות ורישום דו"חות בשבת, פעילויות תרבות ובידור בראש חוצות ואפילו בתוככי שכונות חרדיות.

בנוסף, ציון שלא הייתה כמעט אכיפה לשמירה על השבת, רק 12 דו"חות נרשמו במהלך השנה האחרונה "השבת זועקת ותובעת את עלבונה" נכתב בפרסום הפונה לנבחרי הציבור "האם לא הגיע העת לפעול ולקבוע בהסכמים לכינון הממשלה הבאה את חיזור כבודה של השבת במדינה היהודית היחידה?".

יוזמי הקמפיין רואים חשיבות רבה בהצלחתו, וזאת על מנת למנוע פגיעה בערכי היהדות במרחב הציבור של מדינת ישראל. היוזמים מדגישים שרק אם המפלגות החרדיות והדתיות יתגייסו כגוש אחד למען הצלחת המאבק, יהיה ניתן למנוע את הפגיעה, ואף לחזק את מעמדה של היהדות במדינה דרך הפעילות בממשלה.

יצחק כוכב, ממובילי הקמפיין ברחוב החרדי מסר: "יצאנו למבצע ההחתמות הזה כי ראינו שראשי המפלגות הדתיות והחרדיות קצת מגמגמים ביחס לענייני היהדות הקריטיים כמו שמירה על השבת, על הכותל ועל הגיור. החשש הוא שההצהרות ישארו רק בגדר דיבורים ולא מעשים. באנו כדי להביא אל נבחרי הציבור את העמדה של הציבור שרוצה לראות מעשים ששומרים על ענייני היהדות במדינה. היה מדהים לראות את ההיענות המרשימה, והרצון החזק של הציבור לראות את נבחריהם פועלים לשמירה וחיזוק של הדברים הכ"כ ברורים האלו".


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מה מסתירים ממכם על תעשיית "גיור" בישראל  

    אלי