1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2019

יוקמו ועדות: הסיכומים הראשוניים בין המפלגות החרדיות לליכוד

הישורת האחרונה: בליכוד מתקדמים למועד הסופי להקמת הקואליציה ומגבשים את הסיכומים הראשוניים עם הסיעות החרדיות • המוקש העיקרי הוא נושא השבת - שנמצא במחלוקת עם סיעת ישראל ביתנו של ליברמן • עוד על הפרק: גיור, גיוס כשרות והכותל • 'בחדרי' עם כל הפרטים

ארי קלמן, ח' אייר תשע"ט 13/05/2019 11:12

הישורת האחרונה דרעי נתניהו, נתניהו דרעי צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בליכוד מתקדמים למועד הסופי להקמת הקואליציה ומגבשים את הסיכומים הראשוניים עם הסיעות החרדיות; המוקש העיקרי הוא נושא השבת - שנמצא במחלוקת בינם לבין סיעת ישראל ביתנו של ליברמן.

על פי דיווח של יקי אדמקר ב׳וואלה׳, בליכוד מציעים כי יוקמו מספר ועדות כדי לגשר על הפערים; כך בסוגיית עבודות בשבת תוקם ועדה מקצועית שתמנע את העבודות מראש, וזאת בניגוד לדרישות הנחרצות של יהדות התורה בנושא.

גם בסוגיית הגיור, שאיימה לפרק את הקואליציה, כאשר ש״ס ויהדות התורה סירבו לקבל את המלצות וועדת ניסים וביקשו להגיש חוק משלהם שיאסור גיורים פרטיים - מציעים בליכוד להקים ועדה לבחינת הסוגיה.

בתוך מכלל הדרישות, שנראה כי יביאו לכדי הישג - הצליחו הסיעות החרדיות להגיע לסיכומים על נושאים אחרים ובהם סוגיית הכותל המערבי, שנמצא לפתחו של בית המשפט העליון - לפיו הליכוד יתחייב כי הכותל יפעל בהתאם לקביעת הרבנות הראשית.

גם סוגיית הכשרות עלתה לשולחן הדיונים בשל החלטת בג״ץ שקבעה כי אין להמשיך את הקשר הישיר בין המשגיח למושגח; בליכוד מסכימים כי מערך הכשרות ימשיך לפעול תחת הרבנות הראשית - שיממן את המערך.

בראש ההישגים נמצא חוק הגיוס שאיים על שלמות הקואליציה, כאשר הסיכום אליו הגיעו החרדים וטרם קיבל את אישור גדולי ישראל - הוא שיעדי הגיוס ייקבעו על ידי הממשלה ויהיו ניתנים לשינוי, מה שיהפוך את עניין הסנקציות ללא רלוונטיים.

ובתוך כך, יאיר לפיד לא מפסיק להסית כנגד הקואליציה העתידית עם החרדים. הבוקר כתב בחשבון הטוויטר שלו, "יש סיכומים עקרוניים בין הליכוד למפלגות החרדיות".

"מקצר לכם את העיקר: מכרו אתכם. בגדול. שימו לב גם לתרגיל הקבוע - הם מנסים להבליט את הנושאים העקרוניים (גיור, גיוס) כדי שאף אחד לא ישים לב לזה שמדובר בתקציבים שלא היו כמותם מעולם".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. ממשלת השוחד מרמה והפרת אמוני ה' לא תזכה אף ליום חסד אם תקום  (ל”ת)


 2. חוקות צרפת חסינות והתגברות לכסות ערוות שריך הגנבים, יסיר עלה בני ברק מבושייך לעיני קבל עם ועדה אם בחלי ואם מכות מצרים עד תדעי קדוש ה' אלוקיך  (ל”ת)


 3. ומה עם חקיקה לקידום ענייני שמירה על טהרת המשפחה בעם ישראל?  (ל”ת)

  נדון לכשלון מראש

 4. חוק הגיוס מעורר שמחה רבה אצל המתגייסים החילונים.  

  שריר

 5. מתעללים בחק מנדלבליט בשר מבשרך הלבן החרוך  (ל”ת)