1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. בחצרות חסידים

בחסידות הקנאית: בן הרבי מגור כובד ב'תורה'

היסטוריה: לראשונה מסר בנו של הרבי ה'פני מנחם' מגור זצ"ל הגאון רבי דניאל אלתר שיעור בהיכל בית המדרש הגדול מהרי"ץ דושינסקיא • כל הפרטים ב'בחדרי חרדים'

משה ויסברגח' אייר תשע"ט 13/05/2019 19:42

מפתיע בן הרבי מגור / האדמו"ר מדושינסקיא בן הרבי מגור / האדמו"ר מדושינסקיא צילום: שוקי לרר

אורח מפתיע הופיע בשבת האחרונה במרכז חסידות דושינסקיא ברחוב שמואל הנביא בירושלים. היה זה הגאון החסיד רבי דניאל חיים אלתר, בנו הצעיר של הרבי בעל הפני מנחם זצ"ל, שהוזמן להעביר שיעור בפרקי אבות לפני מנחה כשעה שלימה, כשהאדמו"ר משתתף בשיעור.

לדברי אחד החסידים, רבי דניאל, שנחשב כפה מפיק מרגליות, נשאר לתפילת מנחה הוא כובד בהוצאה והכנסה. בהמשך, בזמן 'שלש סעודות', האדמו"ר ביקש מרבי דניאל שהוא יגיד את ה'שלוש סעודות תורה', ואכן הוא קם לומר דרשה חוצבת להבות אש. ולאחר מכן כובד בברכת המזון, כשאמר "ברשות אדונינו מורינו ורבינו נברך".

"אין ספק", אומרים החסידים, "כי רבי דניאל שנחשב לנכדו של מייסד אגודת ישראל בעל ה'אמרי אמת' מגור זצ"ל מופיע ומשתתף בחצר חסידות דושינסקיא הקנאית המשתייכת לעדה החרדית נחשב למפתיע ומסקרן במיוחד ובפרט שכובד לשאת את דברי התורה בסעודה שלישית במקום הרבי, מה שנחשב לאירוע המרכזי בשבת".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. בולשיט וממש לא מפתיע. דושינסקיא תמיד היו מקורבים לאדמורים לבית גור, האדמו"ר הקודם המהרי"ם ישב בטיש של הבית ישראל.  (ל”ת)


 2. אין על הרבי שלנו  (ל”ת)

  איינער פון מענזע

 3. אין על הרבי שלנו  (ל”ת)

  איינער פון מענזע

 4. כבר כובד שם גורי בסיום השס כובד הגרא שארר חסיד גור ואגודאי נלהב  (ל”ת)

  ידען

 5. כבר הרב דושינסקי הראשון לא היה כזה קנאי  

  חסידות מתונה

 6. אויש תלמדו קצת היסטוריה המהרי"ץ דושינסקי היה גם קשור לאגודת ישראל והשתתף  (ל”ת)

  חושבת

 7. המהרי"ץ דושינסקי השתתף גם בכנסיה הגדולה של אגודת ישראל והיה מראשי אגודת ישראל בירושלים עד לפילוג שקרה אחרי השואה ואיכמ"ל  (ל”ת)


  • הרב דושינסקי 

   דושינסקאי

 8. האדמו''ר היחיד בדור שמכבד כל אדם בלי פוליטיקה  (ל”ת)


;