1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2019

המסר המרגיע שליברמן שולח לעבר 'הליכוד'

לאחר שליברמן ניצב איתן בדעתו בימים האחרונים בנוגע לדרישותיו אל מול האינטרס החרדי, היום הוא מרכך את דבריו ואומר: "בכל מקרה לא נתמוך בשום מועמד אלטרנטיבי להרכיב את הממשלה, לא מתוך 'הליכוד' ולא מחוץ לליכוד"

ארי קלמן, ח' אייר תשע"ט 13/05/2019 22:33

יורד מהעץ? ליברמן ליברמן צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

לאחר שיו"ר 'ישראל ביתנו' אביגדור ליברמן הקשיח את עמדותיו אל מול חברי צוות המו"מ של 'הליכוד'. במפלגה מעבירים הערב (שני) מסר מפייס ומרגיע כי אין בכוונתם לפוצץ את שיחות המו"מ.

בהודעה מפלגת ישראל ביתנו נמסר "ישראל ביתנו פועלת להקמת ממשלת ימין במעשים ולא בדיבורים. כל הסעיפים כפי שפירט אותם היום יו"ר המפלגה, ח"כ אביגדור ליברמן בישיבת הסיעה, היו ידועים לכולם לפני הבחירות, במהלך מערכת הבחירות ולאחריהן".

ב'ישראל ביתנו' מבהירים עוד כי "אין לנו שום כוונה לפוצץ את המשא ומתן אך בו בעת איננו מתכוונים לוותר על העקרונות והעמדות הבסיסיות שלנו", כאשר הם מכחישים הדיווחים השונים ואומרים כי "בכל מקרה לא נתמוך בשום מועמד אלטרנטיבי להרכיב את הממשלה, לא מתוך 'הליכוד' ולא מחוץ לליכוד".

כזכור, מוקדם יותר היום הקשיח אביגדור ליברמן את עמדותיו בעניין הכניסה לקואליציה והציב לליכוד חמישה תנאים עבור כניסתו כשהוא מאיים כי אין לו בעיה לשרת את עם ישראל גם מהאופוזיציה.

בפתח ישיבת הסיעה השבועית אמר היום ליברמן: "ניסינו עד היום למצות מו"מ עם הליכוד בתוך חדרים סגורים תוך כדי דיון ענייני בשקט וללא הדלפות. לצערי בשבוע האחרון יש גל של הדלפות, פרשנויות ושמועות ממקורבים רחוקים וזה הופך את זה למצב בלתי אפשרי והחלטתי שנבהיר היום איפה עומדים הדברים".

ליברמן הבהיר כי, "אנחנו לא רוצים לריב עם אף אחד, אין לנו כוונה גם לרצות אף אחד. רוצים להקים ממשלת ימין במעשים ולא בדיבורים".

יו"ר 'ישראל ביתנו' הוסיף, "אני לא רוצה למשוך את כולם עד יום ה-40 ואז להודיע שאנחנו לא מצטרפים לקואליציה. סיעת הליכוד היא אומנם הגדולה והיא מובילה את המו"מ אבל גם היא צריכה להבין שגם למפלגות קטנות יש עמדות ועקרונות".

ליברמן חשף כי הגיע לסיכום עם הליכוד על סוגיית התיקים לפיו, "בנושא של התיקים - אין לנו שום בעיה. לכולם ברור וידוע - מדובר בתיק ביטחון ותיק הקליטה והעלייה ועוד דברים שהגענו לעמק השווה לגביהם - 'הליכוד' התחייב לחוקק את חוק עונש מוות מחבלים בשלוש קריאות תוך חצי שנה".

בדבריו הוא הבהיר ואיים כי, "אם חמשת הסעיפים האלה מקובלים, נשמח להמשיך הלאה. אם זה לא מקובל, זו תהיה זכות גדולה לשרת את עם ישראל באופוזיציה".

בדבריו הכחיש ליברמן את הדיווחים סביב פשרה על חוק הגיוס, לפיה היעדים יקבעו על ידי הממשלה ולא בבסיס החוק. לטענתו, "שמעתי שמחכים לרבי מגור - מבחינתנו אין שום שינוי, אנחנו מבחינתנו דורשים את החוק כמו שזה, כולל כל הפסיקים והנקודות בו, לא נסכים לפחות מזה. כמו שהחוק אושר בקריאה ראשונה, כך הוא צריך לעבור בקריאה שנייה ושלישית. אני מאד מסופק אם בג"ץ ייתן עוד דחייה, בסוף יולי פג הדחייה שנתן בג"ץ ואני מאוד מסופק אם בג"ץ ייתן עוד דחייה לגבי חוק הגיוס".

ליברמן התחייב לדיווח על פשרה אפשרית שאמר, "זה לרוקן את החוק מתוכן, אי אפשר לעשות פשרה על פשרה. את החוק הזה הבאנו אחרי הידברות עם כל הגורמים בעולם החרדי. לעשות עוד פשרה - זה לא עושה שכל. אי אפשר לשנות סיכומים כי לחרדים יש יותר ח"כים. לא נסכים לשנות אפילו פסיק אחד".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.