1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2019

הערכה: ליברמן פועל לממשלת אחדות; קריאה לבחירות חוזרות

יממה לאחר מסיבת העיתונאים שכינס יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, גוברת ההערכה שמטרתו להקים ממשלת אחדות בה יהיו חברים נציגי 'כחול לבן' והליכוד ולשם כך הוא פועל בדרכים שונות להכשיל את המאמצים לממשלה עם החרדים • ח"כ אייכלר קורא לצאת לבחירות חוזרות

ארי קלמן, ט' אייר תשע"ט 14/05/2019 14:58

פרסום ראשון ליברמן ליברמן צילום: Flash90

לאחר שביממה האחרונה הגיע המשא ומתן בין המפלגות למבוי סתום ובשל האיומים של יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן מול הדרישה הבלתי מתפשרת מצד יהדות התורה בנושא חוק הגיוס, קורא חבר הכנסת ישראל אייכלר לצאת לבחירות חוזרות.

ביממה האחרונה מנהל חבר הכנסת ישראל אייכלר שיחות עם אנשי צוות המו"מ מטעם הליכוד בהם הוא נוכח לדעת כי הולכת וגוברת אצלם הערכה שליברמן פועל מאחורי הקלעים בשיתוף פעולה עם יאיר לפיד להקמת קואליציה רחבה ומאוחדת של הליכוד וכחול לבן בין היתר במטרה להשאיר את החרדים בחוץ בדומה לממשלה שקמה בשנת 2013.

בעקבות כך, פנה ח"כ אייכלר לראשי סיעתו חברי הכנסת יעקב ליצמן ומשה גפני והציג בפניהם את ניתוח המצב ושמע מהם חששות דומים. בשל כך העלה אייכלר את האפשרות ליזום בחירות בזק בתוך שלושה חודשים ולצאת בקריאה משותפת של כל סיעות הימין לבוחרי הגוש – לבחור אך ורק במפלגות הקיימות ולהתעלם מהסקרים שינסו ליצור מצג שווא.

במקרה כזה, אומר חבר הכנסת אייכלר לשותפיו כי "יחזרו הביתה כשלוש מאות אלף מצביעי בנט ופייגלין שאבדו מבסיס התמיכה של הימין". לטענתו "אם המהלך ייצא אל הפועל, ליברמן ימצא את עצמו מחוץ לממשלה, או שיזחל אליה במחירים מופחתים וללא שום אופציה לאיומים".

בתוך כך, באתר וואלה דווח היום כי שר האוצר ויו"ר כולנו משה כחלון שטרם נועד לפגישות מו"מ עם צוות הליכוד אומר בשיחות סגורות כי הוא לא יסכים לחתום על הסכם קואליציה קודם חתימתו של יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן.


הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אייכלר מגלה כי מן השמים נלחמים בחרדים.  

  שריר

 2. חלומות. ליברמן לא יוותר על מצב אידאלי של לשון מואזניים בשביל קואליציה שאף אחד לא יספור אותו  (ל”ת)


 3. האשם בכל הבלגן הוא לא אחר מאשר מ. פ.  


 4. בבחירות חוזרות גנץ&לפיד ראש ממשלה  (ל”ת)

  אפשטיין חרדק

 5. לא יהיה ממשלת אחדות