ט"ו סיון התשפ"ד
21.06.2024
בפעם השלישית השבוע

לוחמי האש הותקפו בשכונה החרדית • צפו

צוות לוחמי האש שהגיעו לשכונת גבעת שאול בירושלים כדי לטפל באירוע שריפה, הותקפו שוב על ידי נערים שגידפו אותם, פגעו ברכוש המקצועי ואף השליכו אבנים • "אזרחים התוקפים בצורה פראית את צוותי הכיבוי, יועמדו לדין ויענשו בהתאם לחוק"

לוחמי האש הותקפו בשכונה החרדית • צפו
האבן שהושלכה צילום: דוברות כבאות והצלה ירושלים

הערב (שלישי), הוזנקו צוותי כיבוי והצלה מתחנת ירושלים לכבות מבנה נטוש שהוצת בשכונת גבעת שאול. מיד עם הגעת לוחמי האש לשכונה, החלו להתגודד סביבם עשרות ילדים ובני נוער והפריעו למלאכת הכיבוי.

אותם ילדים, הוציאו ציוד מציל חיים מרכבי הכיבוי וזרקו אותו, בנוסף, הם קרעו את זרנוקי המים בזמן שלוחמי האש היו בתוך המבנה הבוער וסיכנו בכך את שלום לוחמי האש שעסקו בהשתלטות וכיבוי שריפת המבנה.

כשפנו לוחמי האש אל הנערים והילדים וביקשו מהם לחדול ממעשיהם, החלו הללו לתקוף את לוחמי האש בקללות ובשלב מסוים החלו אף ליידות לעברם מטר של אבנים וחפצים.

לוחמי האש נאלצו לסגת תחת מטר האבנים אל תוך בית של שכן המתגורר ברחוב, ולהמתין שם עד יעבור זעם.

תיעוד מהערב. צילום דוברות כבאות והצלה ירושלים

מפקד צוות הכיבוי שגונן בגופו על מתנדבי הכיבוי וההצלה שסייעו ללוחמי האש, ספג אבן גדולה בכתפו ורק בנס לא נפגע מפקד הצוות בצורה קשה מהאבן.

בכבאות והצלה לישראל תחנת ירושלים רואים בחומרה רבה את התופעה החמורה בה מתירים לעצמם אזרחים, לרבות בני נוער וילדים קטנים, לתקוף את לוחמי האש הבאים להציל חיים ורכוש בצורה אלימה, להזיק לציוד הכיבוי היקר ומציל החיים, ולגדף במילים קשות את לוחמי האש שבאים להגן עליהם, על משפחתם ועל אנשי הקהילה שלהם.

אודי גל, דובר הכבאות בירושלים אומר כי באגף המשפטי של כבאות והצלה לישראל-מחוז ירושלים מתכוונים לעמוד על כך, שאזרחים התוקפים בצורה פראית את צוותי הכיבוי, יועמדו לדין ויענשו בהתאם לחוק. עוד בכוונת הכבאות לתבוע באופן אישי כל אדם שיתקוף את לוחמי האש.

עם זאת, מדגישים בכבאות והצלה מחוז ירושלים כי "אירועים חמורים ואלימים אלו, לא ירתיעו את לוחמי האש, אשר ימשיכו לתת שירות מבצעי מיטבי לכל תושבי ירושלים במטרה להגן על חיי אדם ורכוש".

כזכור, ביום חמישי שבוע שעבר, הותקף צוות כיבוי עת הגיעו לכבות שריפה ברחוב שפיצר במאה שערים בירושלים, וזאת רק בגלל דגל ישראל שהתנוסס על רכב הכיבוי.

מקרה נוסף שאירע ביון ראשון השבוע, הפעם באלעד, גם שם הותקף צוות כיבוי של מחוז מרכז. הכבאים הוזנקו לכבות שריפה ברחוב יהודה הנשיא פינת רש"י, שם הותקף צוות הכיבוי באבנים שהושלכו ופגעו במפקד הצוות בגבו ובראשו, תוך כדי שהם מגדפים את הלוחמים בקללות ואיומים.

"הותקפנו ע"י ילדים ונערים אשר זרקו עלינו אבנים תוך גידוף בקללות ואיומים שיפגעו בנו פיזית, כל זאת בזמן שהנערים עברו מנקודה לנקודה והציתו שטחים נוספים" סיפר מפקד צוות הכיבוי. "עצוב לנו כלוחמי אש וכאזרחי המדינה, שאנשים שאנו באים להציל ולשמור על רכושם מפני שריפה, תוקפים אותנו בצורה כזאת".

לוחמי האש יידוי אבנים ירושלים

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד