ט"ז סיון התשפ"ד
22.06.2024
בהשתתפות רבנים ואישי ציבור

מאות בעצרת התעוררות לזכרו של שליח חב"ד

רבני חב"ד ומאות מתושבי העיר השתתפו באירועי התעוררות והתחזקות במלאות שלושים להסתלקות השליח רב הקהילה וראש הישיבה הרב יגאל פיזם ע"ה • הצלם אהרל'ה קרומבי בגלריה מסכמת

מאות בעצרת התעוררות לזכרו של שליח חב"ד
רבני חב"ד, הרב דיסקין והרב אקסלרוד צילום: באדיבות המצלם

עצרת לזכרו

לאחר עליה לקברו בבית החיים בחיפה שער אורן, בהשתתפות מושפעים וידידי המשפחה ביניהם הרב דוד מאיר דרוקמן רב העיר ק. מוצקין וקהילת חב"ד בקריות והרב משה שמואל אוירכמן מנהל בתי חב״ד ורב בית הכנסת שערי משה בקרית ים,התכנס ציבור מכובד בכמות ובאיכות בבית הכנסת המרכזי בקרית שמואל, בהשתתפות רבים שאינם חסידי חב"ד שלמדו אצל הרב פיזם ע"ה, ומוקירי זכרו ומעריציו.

המנחה הנכבד היועץ החינוכי הרב ישראל דוד, פתח בסיפורים אישיים על הרב יגאל פיזם ע"ה שקרבו לחב"ד והזמין את הרב יוסף אברהם פיזם לערוך סיום ש"ס משניות. לאחר מכן נאם הרב יעקב קליין רבה של קרית חיים, שהיה חניך של הרב בישיבת פרחי אהרן, בדברי תורה וסיפורים על הרב פיזם.

הרב נחום זוין רבה של קרית אליהו, ציין בדברים חמים את הצלחתו של הרב פיזם ע"ה בהקמת חב"ד ומוסדותיה בקריות שנבעה מהיותו אדם אהוב מוכשר ומסור ומקושר לרבי מליובאוויטש.

הרב יוסף הלוי אברקי נאם נאום מרתק על המהפכה הרוחנית שחולל הרב פיזם ע"ה בקריות, וסיפר שגם אשתו היא תלמידה של הרב שקירבה להידור בתורה ומצוות. הוא השפיע עלי כי כל אישיותו הקרינה אמת אמרה לו הרבנית אברקי.

בהמשך עלה לדבר הרב חיים בוטרמן ממרביצי התורה בקריות וידידו של הרב פיזם ע"ה שסיפר על פעילותם התורנית המשותפת ותכניותיהם הרוחניות בשנותיהם הצעירות, כתושבי קרית מוצקין דאז.

אחיו איש החינוך הנודע ר' חנניה פיזם, שוחח ברגש רב על נשמתו הגדולה והפעילה של הרב, אשר תמיד היה שקוע בלהגדיל תורה ולהאדירה מתוך אהבת ישראל והתבטלות לרבו, הרבי מליובאוויטש.

בהמשך הזמין המנחה את השליח ורב קהילת חב"ד בשדרות הרב משה זאב פיזם לשאת דברים וכך קיבל הקהל את המסר שהדוגמא האישית של אביו , נותנת לו את הכוח לעמוד בקשיי החיים בשדרות אשר מפעם לפעם נקראת עיר הקסאמים.

תלמידו המסור אותו קירב הרב יגאל פיזם ע"ה מבני עקיבא לחב"ד, בן הקריה הרב יוסי שכטר, סיפר ברגש רב זכרונות מימי נעוריו על כך שהרב העמיד את עצמו לרשותו ללא הגבלות הזמן, וענה בסבלנות ומאור פנים על כל שאלה.

תפילת א-ל מלא רחמים מפי החזן ר' אריה וזל ננעלה העצרת המכובדת.

התוועדות עם רבני חב"ד לזכרו

לאחר תפילת מעריב נערך אירוע חב"די - התוועדות חסידית ליד שולחנות ערוכים בהיכל ישיבת תומכי תמימים הקריות.

המנחה הרב משה אסולין, סגן מנהל תלמוד תורה חב"ד פתח והנחה בכשרון רב ובטוב טעם את ההתוועדות החמה והמרגשת והזמין את הדיין אב"ד חיפה מלפנים ורב קהילת חב"ד בחיפה הרב גדליה אקסלרוד לשאת דברים.

הרב אקסלרוד ציין שיש ללמוד מהרב יגאל פיזם שיחד עם זה שעסק בלימוד התורה השכלי בנגלה ובחסידות, הייתה לו נקודת תום, תמימות הלב באופן נדיר ומיוחד.

הרב חיים שלמה דיסקין רב העיר קרית אתא וקהילת חב"ד סיפר זכרונות מאחריותו מסירותו וביטולו לרבי מעבודתם המשותפת בכולל חב"ד ק. שמואל ובעזרתו ומסירותו של הרב פיזם לחיזוק וביסוס בית חב"ד קרית מוצקין.

על ידידותם רבת השנים ועל דרכם לחב"ד סיפר בגעגועים הרב דוד מאיר דרוקמן רב העיר קרית מוצקין שגם סיפר על תחילת דרכו של הרב יגאל פיזם ע"ה כשליח הראשון לקריות.

ארבעה שלוחים משלוחי הרבי לארץ הקדש פיארו את ההתוועדות. תחילה נאם מנכ"ל מוסדות חינוך חב"ד חיפה והקריות משלוחי הרבי לאה"ק השליח הרב לייבל שלדקרויט שסיפר על עזרתו של הרב יגאל פיזם להקמת המוסדות וקרא עליו את דברי חז"ל "מה זרעו בחיים אף הוא בחיים".

הרב יוסף יצחק וילישאנסקי, משלוחי הרבי לאה"ק וראש ישיבת חסידי חב"ד ליובאויטש צפת הגדולה בעולם סיפר על היכרותו עם הרב יגאל פיזם והעלה על נס את דרכו החינוכית הייחודית של הרב פיזם במסירות ביצירתיות, באהבה בלי גבול לתלמידיו ובחוסר הרשמיות שלו.

הרב יוחנן גוראריה רב העיר חולון, חבר בית דין רבני חב"ד ומשלוחי הרבי לארץ הקדש דיבר בחום חסידי על הלימוד באופן של והחי יתן אל ליבו מהאמונה הגדולה של הרב פיזם ברבי ובבשורת הגאולה שלו, ועל כך שהיה חדור בשליחות להביא לימות המשיח למופת.

הרב מנחם מענדל גלוכובסקי משלוחי הרבי לארה"ק ורב קהילת חב"ד ברחובות, דיבר בהערכה רבה על הרב יגאל פיזם שדאג במסירות רבה לתלמידיו ולאנשי קהילתו והשתדל באיכפתיות רבה לדאוג להם. הקים מוסדות והיה מקושר לרבי ובטל אליו וזכה להקים דור ישרים יבורך של חסידים ושלוחים המסורים לרבי.

כל הרבנים הביעו איחולים לבביים וברכת הצלחה ויאריך ימים על ממלכתו, לבנו ממלא מקומו הרב יוסף אברהם פיזם, שסיפר מספר סיפורים אישיים על דרכו המיוחדת של אביו ביראת שמיים חסידית, בידיעת התניא, ובחינוכו ללקיחת אחריות תוך דוגמא אישית.

הרב רפאל שמשון הלוי לוינסון שליח ומחנך, רבו של תל עדשים, מהנפש אשר עשה הרב פיזם ע"ה בישיבת יבנה חיפה סיפר על השפעתו הכבירה של הרב, על תלמידי הישיבה בהחדרת רוח של חסידות ויראת שמים טהורה בחיות ובשמחה.

עוד בלטו בהשתתפותם השליח הרב יוסי גינזבורג ראש ישיבת תומכי תמימים רמת אביב ורב קהילת חב"ד, הרב שלמה יצחק פראנק, חבר לשכת הרבנות בעכו ומנהל מחלקת הנישואין, וכן השליח הרב מנחם מענדל וילשאנסקי ראש ישיבת חב"ד חיפה ורב קהילת חב"ד נווה גאולה. לאחר תום החלק הרשמי המשיכו להתוועד עד השעות הקטנות של הלילה מתוך אהבת ישראל חסידית.

עצרת התוועדות חב"ד

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד