1. עמוד הבית
  2. רכב ותחבורה
  3. תחבורה

בן 17, נתפס מוביל 52 טון ואוחז בנייד. צפו

שוטר שעסק באכיפת עבירות תנוע בכביש 79, הבחין בנהג משאית הנושא מטען חורג, תוך שהוא משתמש במכשיר הנייד, הוא עצר אותו לבדיקה וגילה כי מדובר בבן 17 שלא הוציא רישיון מתאים לכלי רכב מסוג זה • צפו בהחרמת המשאית

קובי עוזיאלי, י"א אייר תשע"ט 16/05/2019 20:05

המשאית הוחרמה משאית שהוחרמה מבן 17 שנהג ללא רישיון מתאים משאית שהוחרמה מבן 17 שנהג ללא רישיון מתאים צילום: דוברות משטרה

נהג חדש בן 17 נתפס נוהג על משאית עם מטען במשקל 52 טון ללא רישיון תואם וליקויים בבלמים.

בכבישי הארץ למעלה מ-300,000 רכבי משא מתוכם כ-93,000 משאיות במשקל העולה על 3.5 טון. במהלך השנים האחרונות מעורבות המשאיות בתאונות דרכים קטלניות הייתה מעל ל-20% וזאת לעומת שיעורם מכלל כלי הרכב שהינו 2.7% וכ-3.5% מכלל הנסועה בכביש, ידוע כי חומרת הפגיעה בזמן תאונה במעורבות משאית עלולה להיות קשה ואף קטלנית ולכן, אגף התנועה ממקד את פעילותו נגד נהגי הרכב הכבד במטרה להפחית את הסיכון לתאונות ולהציל חיים!

אתמול (רביעי) בעת פעילות אכיפה בכביש 79 סמוך לצומת עילוט, הבחין שוטר אגף התנועה בנהג משאית עם מטען חורג מבצע עבירה של שימוש בטלפון נייד בזמן נהיגה. מיד הנהג נעצר ובבדיקה עלה כי הנהג בן 17 נהג חדש, נוהג על המשאית ללא רישיון (רישיון B בלבד) מתאים בזמן שהוא מוביל מטען במשקל כולל של 52 טון!

בנוסף סייר בוחן משטרתי שנכח במקום, מצא ליקוי בטיחות בבלמים של המשאית ושמשה קדמית סדוקה. "לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הנהג הלא מיומן הזה היה ממשיך בנסיעה עם המשאית וליקוי הבטיחות שמצאנו בבלמים" ציין השוטר שבדק את המשאית.

קצין משטרה שנכח במקום השבית את המשאית למשך 30 ימים למגרש האחסנה, והנהג תושב רומת אל הייב קיבל הזמנה לדין לאחר שרישיון הנהיגה שלו נפסל למשך 30 ימים.המשאית שהוחרמה. צילום: דוברות המשטרה.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.