1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. פוליטי

רבה של ירושלים לח"כים: "חוקקו חוק שישמור על קדושת הכותל"

רבה הראשי של ירושלים הראשל"צ הגר"ש עמאר, פונה במכתב לחברי הכנסת החרדים שעומדים כעת בתקופה של משא ומתן קואליציוני ומבקש מהם לפעול כדי לחוקק חוק שישמור על קדושת הכותל המערבי • "הם לבד מוסמכים לקבוע סדרי התפילה דבר שנקבע במלחמת ששת הימים"

ארי קלמן, י"א אייר תשע"ט 16/05/2019 21:33

פרסום ראשון הגר"ש עמאר הגר"ש עמאר צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פרסום ראשון: לקראת הישורת האחרונה של שיחות המו"מ הקואליציוני, רבה של ירושלים והראשון לציון הגרש"מ עמאר בקריאה לחברי הכנסת וראשי הסיעות החרדיות, לפעול לחוקק חוק שישמור על קדושת הכותל המערבי לכל אורכו.

במכתבו, כותב הרב עמאר לנציגות החרדית כי "הנה עתה, עת דודים, זמן שבו מתקשרים להקים ממשלה בישראל ובנים את התשתית שעליה תיכון הממשלה הבאה בשעה טובה ומוצלחת, וכל קבוצה מעלה את העניינים החשובים בעיניה, כידוע ומפורסם".

"ואנו סמוכים ובטוחים שכל העסקנים היראים ההולכים בדרך התורה ויר"ש היא אוצרם, שיעלו ענייני התורה כמו שבת ומועד, וענייני קיום הכשרות והנישואין כדת משה וישראל, ולשמור על קיום חכמי ישראל בתפקידיהם כרבני ערים ומושבים ושכונות, וכו', שזה קיומו של עם ה' בכל אתר ואתר" מוסיף הרב עמאר.

על כן,מבקש הראשל"צ במכתבו "ונא בבקשה יעלו וידרשו בכל עוז ובהדר, את שמירת כבוד המקדש וידאגו לחקיקה ברורה, שהכותל המערבי הוא קדוש לכל אורכו, וכי הוא עומד בסמכותה הבלעדי של הרבנות הראשית לישראל, והם לבד מוסמכים לקבוע סדרי התפילה דבר שנקבע על ידי הממשלה וראשיה במלחמת ששת הימים".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. קדושת הכותל צריך גם להתבטא בנוסח ברכות מסידורים שאין בהם גידוף וצידוק הדין  

    הנכד של הרב עובדיה שייך לקהילה הגאה

  2. צודק מאוד. הלוואי שישימו לב לדבריו. צריך גם להפנות את תשומת לב רבני המפלגות  

    לא להזניח את הכותל!