1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2021

גנץ לנתניהו: "תהיה גבר ותעצור, אתה הולך רחוק מדי"

ח"כ בני גנץ תקף את ראש הממשלה ואת הקואליציה: ""חוסר היושר של נתניהו, אחד בפה לפני הבחירות ואחד בלב לאחרי, היא עוד עדות לציניות הצפויה ולפשיטת רגל מוסרית מתמשכת"

ארי קלמן, ט"ו אייר תשע"ט 20/05/2019 16:43

גנץ גנץ צילום: גילי יערי / פלאש 90

בישיבת הסיעה השבועית יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ תקף את ראש הממשלה ואת הקואליציה על כוונתם להעביר היום את הצעת החוק המסיר את המגבלה על מספר תפקידי השרים בממשלה הבאה.

גנץ אמר בדבריו כי "הגדלת מספר השרים בממשלה הוא עוד כלי בארגז הכלים של השוחד הפוליטי. בכלי הזה ייעשה שימוש לא לטובת אזרחי המדינה אלא לטובת הצלה פוליטית ומשפטית של בעלי העניין בדבר. מי שמשתתף ולוקח חלק באתנן הזה הוא שותף מלא לקבלת השוחד הפוליטי. יש נותן ויש מקבל".

גנץ התייחס גם לחוקי החסינות שעלו לכותרות בתקופה האחרונה ואמר, "תוך שבועות בודדים נדבר על חוק החסינות, שהוא עוד תרגיל של ביבי לבניית מבצר משפטי שיהפוך את המערכת הממשלתית והפרלמנטרית לעיר מקלט לעבריינים בה אפשר להיאחז בקרנות המזבח הפוליטי".

יו"ר כחול לבן שעתיד להיות יו"ר האופוזיציה אמר עוד כי "אנחנו נהיה חומת המגן של הדמוקרטיה הישראלית, המשמר הממלכתי, עבור כל אזרחי ישראל, וללא קשר לשיוך פוליטי וללא עניין של ימין או שמאל". לטענתו, "שתיקת הכבשים בליכוד של אנשים ראויים רק מפני שהם חוששים מיו"ר מפלגתם תירשם לדיראון עולם בדברי הימים הפוליטיים של מדינת ישראל".

"חוסר היושר של נתניהו, אחד בפה לפני הבחירות ואחד בלב לאחרי, היא עוד עדות לציניות הצפויה ולפשיטת רגל מוסרית מתמשכת שעוברת, כרוח מפקד רעה ומשחיתה", הבהיר גנץ שפנה במסר ישיר לנתניהו, "לך ביבי אני אומר – תהיה גבר ותעצור, אתה הולך רחוק מדי. אנחנו לא ניתן לזה לעבור. הרחוב לא ייתן לזה לעבור. זה פשוט לא יילך".

גנץ קרא לציבור הישראלי לצאת ולהפגין במוצאי השבת. לדבריו, "לא נשלים עם ערעור יסודות המדינה: דמוקרטיה, שלטון החוק והפרדת רשויות. במקום הסכמה שבשתיקה, אנחנו וכלל הציבור נרים קול צעקה. סומכים על זה שאתם, חברי כנסת ומנהיגים מכלל המרחב הפוליטי והציבורי, תעלימו עין אבל עכשיו זה הזמן להוכיח אחרת. להוכיח שיש דברים שלא ניתן לעבור עליהם בשקט".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אם החרדים תומכים זה לא שוחד.  

  שריר

  • תמשיך לקנות 


 2. ללפיד אין אפילו תעודת בגרות  

  אורן

 3. על אפם וחמתם של הרשעים האלו.  

  ניר

 4. צאו לכיכר במוצ"ש הקרוב חייבים להציל את הדמוקרטיה  (ל”ת)


  • דמוקרטיה 

   אחת

  • מה קרה התייאשתם מהשלום עברתם לדמוקרטיה ?... כל פעם אייטם אחר ? הבנו את הפרינציפ (ל”ת)

   כיכר רבין

 5. מי שמדבר על שתיקה. מילה לא שמענו אותו נגד ההסתות של חברו השקרן לסיעה. מדבר כשנוח לו  (ל”ת)


 6. הבעיה שביבי לא מוכן להתחייב לא לסגת מעוד נקודות בארץ ישראל ומשדר חולשה שנקלטת היטב אצל האוייב וגבתה כבר כמה נפשות יקרות השם יקום דמם  (ל”ת)


;