1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. חדשות חו"ל

תעלומה: מי ניסה לשרוף את בית הכנסת?

שורת הצתות וניסיונות לפגוע בבתי כנסת של חב"ד גורמות לחשש כבד בקרב הקהילה היהודית בשיקגו • המשטרה פתחה בחקירת אירועי השריפה ופרסים הוצעו למי שיביא מידע סביב זהות החשודים

 

יענקי פרבר, ט"ו אייר תשע"ט 20/05/2019 17:18

פעם אחר פעם אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: נתי שוחט פלאש 90

אלמוני ניסה פעמיים להצית בית כנסת במרכז העיר שיקגו. בנוסף, נופצו חלונות המכוניות שחנו מחוץ לבית כנסת בצד הצפוני של העיר.

דובר המשטרה בשיקגו, אמר אתמול כי סגן מפקד משטרת שיקגו, אנתוני ריצ'י, הורה לשוטרים לתת לבתי כנסת, בתי ספר יהודיים ועסקים בבעלות יהודית "תשומת לב מיוחדת", תוך כדי החקירה לאיתור מבצעי פשעי השנאה שמנהלת המשטרה.

על פי הדיווח באתר JTA, שני ניסיונות הצתה נעשו בסביבות חצות שבין שבת לראשון. בבית הכנסת 'אנשי שלום' מספר שרידים של כמה בקבוקי תבערה נמצאו מחוץ לבית הכנסת, לא נגרם נזק לבניין.

מצפיה במצלמות האבטחה של בית הכנסת, גילו השוטרים שני חשודים שמוכרים למשטרה.

המקרה הזה מצטרף למקרים נוספים דומים. משטרת בוסטון חוקרת מספר הצתות מכוונות שאירעו בשבוע שעבר בביתו של הרב אבי בורקיט, שליח חב"ד במקום, ופרס של 15,000 $ הוכרז על ידי הליגה נגד השמצה למסייע ללכידת המצית.

הכבאים והמשטרה הגיעו לבית בארלינגטון, ברחוב לייק סטריט, בסביבות השעה 23:00 במוצאי שבת לפני שבוע. בעל הדירה התקשר למשטרה ואמר כי נשמעת אזעקה על עשן בבית עקב שריפה שפרצה. הכבאים שהגיעו מצאו את בעל הדירה, הרב אבי בורקיט, יחד עם אשתו ושלושת ילדיהם, מחכים בתוך המכונית שלהם בחניה.

הכבאים מצאו אש קטנה על הרעפים החיצוניים של הבית וכיבו אותה במהירות, הנזק היה קטן ואף אחד לא נפגע.

הרב בורקיט סיפר לערוצי החדשות המקומיות, כי "האש היתה מטרידה, אבל הוא לא קיבל שום איומים והוא לא רוצה לקפוץ למסקנות".

משטרת ארלינגטון פרסמה סרטון אבטחה מביתו של שכן, בה נראה חשוד מתרחק מביתו של הרב בזמן השריפה.

שריפה נוספת פרצה במרחק של 15 קילומטרים מהמקום. הפעם בבית חב"ד בנידהאם שבמסצ'וטס. זו פרצה רק שעה לאחר השריפה שדווחה בבית ארלינגטון בבית חב"ד של הרב אבי בורקיט.

בבית חב"ד בנידהאם נמצא ביתו של הרב מנדי קרינסקי, גם שם בחסדי שמים איש לא נפגע בשריפה והנזק היה מזערי.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
;