1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. בחצרות חסידים

הרב הדתי התברך מפי הגר"ח: "תחזק את ההלכה"

אחרי שפגש את הסטייפלר, זכה הרב יוסף צבי רימון לקבל ברכה מבנו, הגר"ח קנייבסקי, על פעילותו למען שנת השמיטה
Print אלי כהן , א' טבת תשע"ה 23/12/2014 15:07

הרב יוסף צבי רימון בביקור אצל הגר"ח קנייבסקי. הרב יוסף צבי רימון בביקור אצל הגר"ח קנייבסקי.

ראש 'מרכז הלכה והוראה' ורב אלון שבות דרום, הרב יוסף צבי רימון, ערך השבוע ביקור מיוחד בביתו של הגר"ח קנייבסקי. במהלך הביקור הציג הרב רימון את ספריו החדשים בנושאי שבת ושמיטה, וזכה לברכה ולבקשת הגר"ח לכתוב ספרים בתחומים נוספים.

בשיחה שנערכה בין השניים, התקבל הרב רימון בחביבות גדולה מצד הגר"ח קנייבסקי. במהלך השיחה, עיין הגר"ח במשך דקות ארוכות בספר הלכות שבת ובספר השמיטה של הרב רימון, שמופיעה בו תמיכתו באוצר בית דין.

הרב רימון סיפר לגר"ח כי הוא זכה עוד לבקר את אביו, הסטייפלר, ולהתברך על ידו.

לאחר שעיין בספרים שנשארו על שולחנו, אמר הגר"ח כי "הספרים שאתם כותבים מאוד חשובים", ואף עודד את הרב רימון להמשיך לכתוב ספרים נוספים על מנת "לחזק את ההלכה, לחזק את הלכות שבת, לחזק את אוצר בית דין ואת הלכות פסח". הגר"ח הוסיף: "תכתבו על חנוכה ועל עוד הרבה דברים. בעזרת ה', שתהיה מבורך כשבעת המינים".

בשבועות האחרונים הקים הרב רימון פארק שמיטה ייחודי וראשון מסוגו בעולם, בגן הבוטני בירושלים (גבעת רם). פארק 'שנת האדמה' מיועד ללימוד הלכות השמיטה והערכים החברתיים הקשורים בה, והוא מתאים לתלמידי בתי ספר, משפחות ועוד.

עם הכניסה לפארק, יזכו המבקרים להדרכה וסרטון על שנת השמיטה. לאחר מכן יחל משחק חווייתי אינטראקטיבי של ניווט סלולרי, באמצעות טאבלטים שיחולקו למשתתפים. הם יישאלו שאלות, יקראו על הלכות השמיטה השונות ומקורותיהם, וימשיכו שלב אחר שלב בתוך הפארק בהתאם להוראות ולתשובות שיענו נכונה במהלך המשחק.

החוויה בפארק פותחת בפני המבקרים עולם רחב של מושגים הלכתיים, לימוד על עולם הצומח לצד הלכות שמיטה והקשר של שני התחומים לאדם, והכול בשילוב פסוקים ומשלים של חז"ל.

מדובר בשיתוף פעולה נדיר בין 'מרכז הלכה והוראה' בראשות הרב יוסף צבי רימון, העוסק בהנגשת תכנים תורניים לציבור הרחב באמצעות חיבור ספרים (המותאמים לגילאים השונים) העוסקים בסוגיות תורניות שונות, ובין משרד הדתות וארגונים נוספים.

לדברי הרב רימון, הרעיון להקים פארק שמיטה עלה לו במסגרת עיסוקו בחיבור ספרים בנושא, ומטרתו הנגשת השמיטה לציבור הרחב. ״לא כולם יודעים בימינו על הלכות שמיטה והחשיבות שלה, ולא לכולם יש זמן וסבלנות ללמוד ולקרוא בנושא ובטח לא לילדים. לכן החלטנו להפוך את הנושא לחוויה משמעותית, ובכך לקרב כמה שיותר אנשים לשנת השמיטה״.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אשריי שזכיתי ללמוד הלכה מפיו  (ל”ת)

    עמי