1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. חדשות חוץ

ברוקלין: עשרות עסקנים נעצרו בפרשיית שוחד

הקהילה החרדית בברוקלין סוערת לאחר מעצרם של עשרות עסקנים בפרשיית שוחד חדשה. העסקנים הוזמנו לחקירה, התייצבו בתחנת המשטרה, משם הובלו במשאית יחד עם עצורים נוספים בפרשה, כאשר כלי התקשורת מתעדים כל רגע
יואל ביטלמן , י"ד טבת תשע"ז 12/01/2017 21:37
תגיות:

אילוסטרציה (רויטרס) אילוסטרציה (רויטרס)

הקהילה החרדית בברוקלין סוערת לאחר מעצרם של עשרות עסקנים בפרשיית שוחד חדשה. העסקנים הוזמנו לחקירה, התייצבו בתחנת המשטרה, משם הובלו במשאית יחד עם עצורים נוספים בפרשה, כאשר כלי התקשורת מתעדים כל רגע.

מדובר בחקירה שמנהלת הבולשת הפדרלית מזה מספר חודשים בחשד שעובדים בכירים בחברת הגז "נשיונל גריד" קיבלו לכאורה שוחד ממתווכים, קבלנים ובעלי דירות תמורת התקנת "מוני גז" בדירות ואספקת מדבקות פיקוח מזויפות, כדי שבעלי הדירות לא יאלצו להמתין שישה חודשים עד להתקנת מוני גז.

בשעת בוקר מוקדמת התייצבו כעשרים וארבע אנשים מעובדי חברת הגז ומקרב בעלי הבתים בתחנת המשטרה ב"לואר מנהטן". האנשים הוכנסו לתוך משאית של המשטרה שהעבירה אותם לבית המשפט בברוקלין.

עד ראיה סיפר: "זה היה מחזה מביך ביותר. עשרות כלי תקשורת עמדו וצילמו את העצורים, רבים מהם יהודים חרדיים, כמה מהם, אנשים חשובים, שהובלו בשורה לעבר משאית משטרה ביחד עם כמה גויים ופורטוריקנים.

"הרבה מהעסקנים ניסו להסתיר את פניהם בשל חילול השם. היו שם המון חרדים, אבל גם גויים מקרב עובדי החברה שחשודים בקבלת השוחד".

חברת נשיונל גריד היא חברת הגז היחידה שמספקת גז לבתים בחלקים רבים של ברוקלין. על פי הדיווחים, החברה מתנהלת באיטיות רבה ולפעמים צריך להמתין שלושה עד שישה חודשים כדי לקבל שירות.

מהחקירה עולה שמתווכי דירות או אנשים שבבעלותם דירות שנזקקו לשירותי החברה, שיחדו פקידים בתמורה להתקנה מהירה של "מוני גז". בנוסף, התברר כי בבתים רבים שבהם הותקנו "מוני גז" של החברה הופיעו סטיקרים מזויפים של פקחי הגז.

בדרך כלל כאשר יש למשהו בעיה עם אספקת הגז, למשל אם יש דליפת גז, יש להזמין את מפקח החברה לבדוק ממה הנזילה. החשד הוא שבכירים בחברת הגז הנפיקו מדבקות מזויפות, אותן מדביקה החברה לאישור שאכן הכל תקין. על פי הדיווחים, בעלי הדירות ניסו לעקוף את הרגולוציה בתחום שגרמה להם לכאבי ראש והוצאות כספיות.

העצורים יובאו בפני שופט בית משפט עליון בברוקלין וישוחררו בערבות.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. העגלה ריקה.  (ל”ת)


 2. על פי ההלכה, זיוף מונה לא נחשב כעבירה. אף רב בארץ לא אמר שזה אסור  (ל”ת)

  מיכה

  • עדיף לרכוש השכלה. ולפרנס ביושר. (ל”ת)


 3. היהדות דרכיה נעם נתיבותיה שלום. על ההולכים בדרכה הבריות אומרים: אשרי אביו שלמדו תורה, אשרי רבו שלמדו תורה. ראו דרכיו ומעשיו כמה נאים ומתוקנים הם.  (ל”ת)


 4. זיוף מונה לא נחשב כעבירה  

  david

 5. חבורת גנבים ומושחתים העיקר שלכותל אסור ללכת....  (ל”ת)

  משה