1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

על רקע ההתקרבות לחרדים: ראש העיר ברקת יבקר בישיבת מיר

על רקע התקרבותו של ראש העיר ירושלים ניר ברקת למגזר החרדי, הוא יגיע לסיור בהיכל הישיבה הגדולה בישראל - ישיבת מיר • זה ביקורו הראשון בישיבה • החשש: ה'קנאים' יבואו להפגין בסמוך • וגם: מה המחיר שברקת ישלם על הסיור • פרסום ראשון
Print יעקב גרודקה , ז' אלול תשע"ז 29/08/2017 22:57

ישיבת מיר (20) ישיבת מיר, צילום: קובי הר צביעל רקע מאמציו של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת להתקרב למגזר החרדי, בימים הקרובים – יגיעו ראש העיר ובכירי העירייה לסיור בהיכל ישיבת מיר בבירה, יחד עם ראשי הישיבה וחברי המועצה החרדיים מכלל הסיעות.

ל"בחדרי חרדים" נודע כי זו פעם ראשונה שברקת מגיע לישיבת מיר - הגדולה בישראל, וכי הסיור בא בעקבות כוונתו של ראש העיר לשפץ ולשדרג את הרחובות הסמוכים לישיבה אשר מתפרסת על חלק ארי משכונת בית ישראל הירושלמית.

החשש הוא, שקבוצות קנאיות המתגוררות בסמוך – יגיעו למקום ויפגינו נגד סיורם של ברקת ובכירי העירייה בישיבה, וכפי הביקורת שנשמעה על סיורו של שר הביטחון אביגדור ליברמן בישיבת 'תורה בתפארתה' באלעד.

כאמור, בחודשים האחרונים, ברקת עושה מאמצים גדולים להתקרב למגזר החרדי. זה החל בנושא חילולי השבת ובהקמת ועדת מירון – מרחב, שבעקבותיה ראש העיר התחייב על שורה של נושאים, במטרה לשמר את הסטטוס קוו בבירה.

כמו"כ, וכפי שנחשף לראשונה ב"בחדרי חרדים" – ברקת הגיע להבנות עם רבני ונציגי 'דגל התורה' באשר לצרכי המגזר החרדי המתגורר בשכונות המעורבות בעיר.

למרות ההסכמות של ברקת עם 'דגל התורה', נציגי הסיעה הבהירו הבוקר מעל גבי העיתון 'יתד נאמן' כי הפרסומים האחרונים שיצאו מתחת ידו של ראש העיר אינם נכונים וכי אין ולא תהיה חלוקה בין חרדים לחילונים בעיר ירושלים, לטענת הנציגים החרדים, בכל השכונות המעורבות יש לציבור החרדי זכות מלאה להתגורר ולקבל כל מה שמגיע לו.

עוד הבהירו כי גם בעתיד 'דגל התורה' תהיה רשאית לדרוש מהעירייה את צרכי הציבור החרדי בשכונות המעורבות ולא כפי שהיה משתמע מהפרסומים של ברקת בתקשורת וברשתות החברתיות.
הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. נצחון של הפלג  

  יוני

  • תורה שאין עמה עמה מלאכה. סופה בטילה וגוררת עוון. (ל”ת)


 2. מתקרב לחרדים ???  

  פנחס

 3. אנחנו החרדים לדבר ה' מאמינים לברקת כמו לאסד  (ל”ת)

  יוני ביטון

 4. הבחירות מתקרבות אה  (ל”ת)

  דודי

 5. הציבור החרדי איבד את הדרך  (ל”ת)

  מירי

 6. בושה וחרפה הכל כסף בחיים  (ל”ת)

  מני

 7. צביעות  

  חיים