1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

תיעוד מזעזע: כך מטבילים נערים תמימים לנצרות בחוף ים • צפו

לעיני המצלמות: הטבלה לנצרות של נערים תמימים, המגיעים ממשפחות מצוקה וההורים חסרי אונים: "הם לא רוצים ללכת לבית הספר וניתקו מגע עם כל חבריהם" • הוגשה תלונה במשטרה • ב'יד לאחים' טוענים כי המטביל הורד לאחרונה מטיסה כי הטיף
Print איציק מן , י"ח כסלו תשע"ח 06/12/2017 13:08

הטבלה לנצרות צילום מסך כאןהעיר אשקלון סוערת, לאחר שהתגלה כי שני מיסיונרים בכירים הטבילו לנצרות כמה בני נוער יהודים תושבי העיר, בחוף ימה של אשקלון. הנערים לומדים בבתי ספר ובחטיבות הביניים בעיר, ושניים מתוכם הם אחים בגילאי 16 ו-17 בלבד.באדיבות 'כאן11'

בדיקה מהירה שערכו פעילי שטח של 'יד לאחים' - ארגון הנלחם במיסיון, גילתה כי מדובר בחלק מפעילות מיסיונרית ענפה באשקלון. התברר כי שני המיסיונרים הקימו כנסייה בבית פרטי במרכז העיר, במטרה להמיר את דתם של בני נוער מאשקלון - לנצרות. ב'יד לאחים' גילו כי עשרות בני נוער פוקדים את הכנסייה.

בני משפחתם של שני האחים הצעירים שהוטבלו יצרו קשר עם פעילי 'יד לאחים' ואלו הגיעו אליהם במהירות, כשהם פוגשים בהורים המזועזעים שלא ידעו את נפשם מצער. "הבנים שלנו נמצאים כרגע תחת השפעתם ההרסנית של המיסיונרים. הם לא רוצים ללכת לבית הספר, ניתקו מגע עם כל חבריהם ואפילו אותנו הם לא משתפים במה שעובר עליהם", סיפרו ההורים בכאב והוסיפו כי הנערים עומדים על כך שיתאפשר להם להמשיך לעמוד בקשר עם המיסיונרים, ולא – הם יינקטו בצעדים אובדניים.

במסגרת ההדרכה והליווי שניתנו למשפחה, ובהנחיית היועצים המשפטיים של 'יד לאחים' הגישו ההורים תלונה במשטרת אשקלון-לכיש על המיסיונרים שעברו על סעיף 368א' לחוק העונשין, האוסר המרת דתם של קטינים מתחת לגיל 18.

'יד לאחים' דאג להביא את המידע המפליל לכלי התקשורת הכלליים וב'כאן11' מיהרו להביא את הסיפור בהבלטה וביקשו את תגובת המשטרה שהודיעה כי היא פתחה בחקירה. ואכן, בתחילת השבוע זומנו שני הנערים לתחנת המשטרה וזו ביקשה לשמוע מהם כיצד יצרו עמם המיסיונרים קשר, כחלק מהליך החקירה.

רמי סופר, סגן ראש עיריית אשקלון הממונה על אגף הרווחה, הודיע כי הוא לומד את הנושא לעומקו וכי בכוונתו להגיש בהקדם תלונה במשטרה על ניצול ציני מחפיר של המיסיונרים. סופר אמר כי "מדינתנו היא מדינת היהודים. אינני חולק על ערבי או נוצרי שרוצים לחיות כפי שהם רוצים, אבל באשקלון אני רואה את זה בחומרה רבה".

אחד מראשי 'יד לאחים' ציין ל'בחדרי חרדים', כי ס. המיסיונר שהטביל את הילדים לנצרות, ידוע כמיסיונר אגרסיבי ואלים. "לפני כמה חודשים" הוא מספר "הוא הורד על ידי משטרת הגבולות מטיסת לופטהנזה לברלין, לאחר שהטיף לנוסעים להמיר את דתם לנצרות, בעודם עומדים בשער העלייה למטוס".

הרב חנוך גכטמן, מנהל המחלקה להצלה ממיסיון ב'יד לאחים', פתח בימים האחרונים במסע הסברה ואזהרה נרחב בקרב בני הנוער באשקלון, במטרה להזהירם מפני המפגע המיסיונרי. "בד בבד אנו עושים כל מאמץ כדי להביא לסגירתו לאלתר של המוקד המיסיונרי הפוגעני, המהווה מטרד של ממש לתושבי אשקלון ומפר את הסדר הציבורי בעיר", אמר הרב גכטמן.

התלונה שהוגשה במשטרה

אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מזעזע  (ל”ת)


 2. אמאאא ד ישמוררר  (ל”ת)

  שלו

  • אמא הלכה למכולת (ל”ת)


 3. מזעזע ומנותק מהמציאות, שיצאו מארץ ישראל...מטמאים לנו אותה  (ל”ת)

  הדס

 4. מזעזע!!!  


 5. אני בהלם  


 6. נצרות  

  Dave

 7. פעילי נצרות לא עשו משהו פלילי התיק יסגר  

  ולדימיר

 8. מסית ומדיח  

  אליהו

 9. מחריד  

  מולי

 10. יפה שהביאו את הסיפור בערוץ חילוני  

  נחום איש גם זו

 11. המיסיונרים עובדים במרץ  

  יפה