1. עמוד הבית
 2. בחצרות
 3. אנ"ש

המשפיע שהתראיין לחדשות 2: "נפלתי קרבן. ביקשתי מהקב"ה שלא ייצא חילול השם"

המשפיע המפורסם רבי יואל ראטה מחסידות ברסלב, המשמש כראש ישיבת 'היכל הקודש' בברוקלין, העניק ראיון קצר לסדרה 'ברוקלין של קודש' ששודרה בחדשות 2 תלמידיו תמהו על כך, והרב ראטה הבהיר את הצעד שעשה במכתב ארוך המכתב המלא
Print אברמי פרלשטיין , כ"ג טבת תשע"ח 10/01/2018 17:30

המשפיע יואל ראטה המשפיע רבי יואל ראטההמשפיע המפורסם רבי יואל ראטה מחסידות ברסלב, המשמש כראש ישיבת 'היכל הקודש' בברוקלין, העניק ראיון קצר לסדרה 'ברוקלין של קודש' ששודרה בחדשות 2. הרב ראטה מבהיר את הצעד שעשה במכתב ששלח לתלמידו והגיע ל'בחדרי חרדים'.

במכתב נשאל הרב ראטה "תסלחו לי שאני שואל. אם תוכלו בבקשה להסביר לי מדוע התראיינתם לתקשורת החילונית מישראל "ערוץ 2 ,"בזמן שאתם לא מוכנים להתראיין לאף אחד, אפילו לעיתונים החרדים ביותר, אני באמת לא יכול להבין את זה".

הרב ראטה פותח את מכתבו: "קודם כל תדעו שאני לא מתראיין כלל היות שמוהרא"ש ז"ל אמר לי כמה פעמים לא להתראיין אף פעם, וכן שלא יהיה לי כלל עסק עם התקשורת. למעט פעם אחת שמוהרא"ש אמר לי להתראיין ואין כאן המקום להאריך, מה שקרה היה ללא רצוני כלל. אתם מבינים לבד שאם אני לא מתראיין לעיתונים, אפילו חרדים וכו', ברור שלא רציתי להתראיין אליהם, ובבחינת והייתם נקיים מה' ומישראל אני יסביר".

"אתם צריכים לדעת ולהבין שאסור ליהודי להתעסק כלל עם התקשורת החילונית שרק מחפשת ללכלך את היהודים החרדים בארץ ישראל. הם רק מחפשים איך הם יכולים להפוך ללעג וקלס יהודים שיושבים ולומדים כל חייהם. הם מחפשים איך לעקור את התורה. תלמיד חכם זה דבר מיותר להם לחלוטין. הישיבות והכוללים מיותרים ומפריעים להם. לכן הם לועגים לתורה רחמנא לצלן".

"הקב"ה זיכה אותי למסור שיעורים מעל 10 שנים. שיעורי אמונה, עצות וחיזוק מספרי רבינו הקדוש. השיעורים נמסרים לתלמידי הישיבה אבל מגיעים גם בחורים שלא לומדים בישיבה, בחורים מישיבות אחרות וכן בחורים שעובדים, כמו כן משתתפים בשיעורים אברכים שרוצים לשמוע מעט חיזוק בעבודת ה', השיעורים פתוחים לכל מי שרוצה לבוא ולשמוע".

כאן מגולל המשפיע את שאירע: "יום אחד הגיעו לישיבה שני אנשים. אמרתי להם 'שלום'. הם שאלו אם הם יכולים להגיע לשיעור שאני מוסר לבחורים, אמרתי להם: "בטח שאתם יכולים לבוא, כל אחד יכול להגיע לשיעורים". אומר לי אחד מהם באידיש על השני שלא הבין אידיש: "הוא עובד בתקשורת והוא רוצה לדבר איתך" עניתי לו: "תסלח לי, אבל אני לא מדבר לשום תקשורת" אז הם אמרו לי: "בסדר, נגיע לשמוע את השיעור ונכתוב מה שנראה".

"יום אחד באמצע השיעור נכנסה חבורה שלימה עם מיקרופונים גדולים, מצלמות גדולות ומסרטת ווידאו. פשוט נהיה לי רע, אבל המשכתי את השיעור עם הניגונים כמו בכל יום. לאחר השיעור ניגש אלי האיש מהתקשורת ואמר לי שהוא מאד נהנה והוא רוצה להצטלם איתי. לאחר מכן הוא אומר לי שהוא רוצה לשאול אותי שאלה. עדיין לא קלטתי מה הולך כאן, לא קלטתי שאני מוסרט וכל מילה מוקלטת, עד שמישהו אמר לי בשקט באוזן: "ראש ישיבה תיזהר, כל מילה שלך מוקלטת"..

"כשהלכתי הביתה מהישיבה והתבודדתי עם הקב"ה על כל היום שלי, פתאום קלטתי מה קרה כאן. ביקשתי מאד מהקב"ה שלא יצא מזה חילול ה'. סיפרתי לו את כל הסיפור בפרטי פרטיות שלא רציתי לדבר איתם, ובשעת מעשה לא הבנתי מה הם רוצים ממני, פשוט נפלתי קורבן לידיים שלהם. ביקשתי
הרבה מהקב"ה שהם לא יקחו את דברי כדי להתנגח ביהודים כשרים".הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הכל לטובה.... בפרט שמודה ועוזב ירוחם.... הרב מחזק תמיד  

  אבי

  • כמה הנחות ראשונות שלו על התקשורת מעוררי חמלה.....ומסקנותיו עוד יותר......... (ל”ת)


 2. זה עונש לאדם שמזלזל בגדולי ישראל... באמת ממליץ לו לעשות חשבון נפש!  (ל”ת)

  מכיר אותו

  • מי אתה שתמליץ לו?. מי אתה שתעשה חשבונות שמים ותדע מה העונש על מה? 

   גאווה גאווה גאווה...

 3. איזה טמבל.  

  עידו

  • לא יפה לבזות ככה רבנים. באמת למה ככה? אני מוחה על זה. (ל”ת)


  • רשע! הזהר בדבריך! (ל”ת)


  • לא ראוי (ל”ת)

   מוחה

 4. אוהבים אותך!  

  דוד

 5. היזהרו בלשונכם... ר' יואלי ראטה הוא אדם צדיק מאות בחורים נשארים ללמוד בזכותו  

  יענקל

  • יענקל. כמה רופאים יש בזכותו ? או מהנדסים אולי מדיענים ? שמא שאר עוסקים ביישובו של עולם יש בזכותו ? (ל”ת)


 6. תקשורת בהיפוך אותיות תישקורת.  


 7. ר יואל  

  דויד

 8. התחזקתי מאוד  

  חננאל

 9. על מה ההתנצלות?  

  אהרון