1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

הרחפן תיעד: חילול שבת מאסיבי בתחנת הרכבת בתל אביב

הרחפן צילם את העבודות: ימים ספורים לאחר חזרתו של ח"כ יעקב ליצמן למשרד הבריאות בתפקיד סגן שר, "בחדרי חרדים" חושף תיעוד וידאו של עבודות תשתית מאסיביות שהתקיימו בבוקר השבת, בתחנת רכבת השלום בת"א. צפו בתיעוד
Print יעקב גרודקה , כ"ו טבת תשע"ח 13/01/2018 21:29

רכבת (1) צילום אילוסטרציה: מרים אלסטר, פלאש90הרחפן צילם - תיעוד וידיאו בלעדי: ימים ספורים לאחר חזרתו של ח"כ יעקב ליצמן למשרד הבריאות בתפקיד סגן שר ולאחר שחוק 'מסורת ישראל' אושר סופית, "בחדרי חרדים" חושף תיעוד וידיאו שצולם על ידי רחפן, שבו נראות עבודות תשתית מאסיביות שהתקיימו הבוקר - שבת קודש, בתחנת רכבת השלום בת"א.הצילומים שהגיעו לידי "בחדרי חרדים" צולמו הבוקר על ידי נכרי והם מצטרפים לתיעודי הווידאו שהתפרסמו כאן בחודשים האחרונים, ללא הפסקה כמידי מוצאי שבת, שמעידים באופן ברור: רכבת ישראל מבצעת עבודות תשתית ותחזוקה בכל שבת, באישור ממשלתי של משרד העבודה והרווחה.

כזכור, סגן השר ליצמן התפטר לפני מספר חודשים מתפקיד שר הבריאות, זאת בעקבות חילול השבת הפומבי הנעשה בקביעות על ידי רכבת ישראל.

ליצמן הסביר את התפטרותו ואמר כי "בעקבות עבודות חילולי שבת ברכבת ישראל, אתמול וגם בתקופה האחרונה. בכל הדורות ידענו שהשבת שומרת עלינו, ידענו שזה יסוד הברית בין עם ישראל והקב"ה. לצערי רכבת ישראל עשתה לאחרונה את יום השבת יום השיפוץ הלאומי. כל השיפוצים שלהם ברכבות הם עושים בשבת, שלא לצורך".

השבוע חזר ליצמן למשרד הבריאות בתפקיד סגן שר, לאחר שהכנסת והממשלה אישרה את האצלת הסמכויות מראש הממשלה אליו, באופן שלא תהיה לו אחריות מיניסטריאלית על חילול השבת המבוצע באישור משרד העבודה והרווחה.

כזכור, חזרתו של ליצמן באה לאחר ששני חוקי השבת, המרכולים ו'מסורת ישראל' אושרו בכנסת סופית. חוק 'מסורת ישראל' נועד למנוע חילול שבת ולהעניק לשר העבודה והרווחנה חיים כץ את האפשרות להתחשב במסורת ישראל בעת שהוא מעניק היתרי עבודה לעבודה בשבת.

בשבוע שעבר נשאל ליצמן בראיון לגל"צ: "התפטרת מהממשלה בגלל חילול השבת ברכבת, ואתה חוזר כשיש חילול שבת ברכבת, מה השתנה?". ליצמן השיב כך: "בינתיים השתנה המון. קודם כל עבר החוק (חוק מסורת ישראל י.ג), החוק הזה נותן סמכות לחיים כץ ואני חייב להגיד לכם, שהשר חיים כץ בשבוע שעבר מנע חילול שבת, לפני שבועיים גם כן, השבת אני יודע שיש, דיברתי איתו, הוא מטפל מה שצריך אני לא אכנס כרגע לזה".

כאמור, למרות פנייתו של ליצמן לחיים כץ, גם השבת התבצעו עבודות על ידי רכבת ישראל, וגם השבוע יש להן תיעוד כאן ב"בחדרי חרדים".


עוד בנושא:אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. עכשיו כולם יגידו, כואב הלב.  

  מאיר.

  • במירון לכווולם הראינו שכבוד מדומה בהאי עלמא=הרבה יותר משבת קוידעש.... (ל”ת)


 2. התרגלנו, חוק המרכולים נועד להחזיר את ליצמן ותו לא! דרעי הצהיר במפורש שלא יעשה שימוש בחוק המרכולים...  (ל”ת)

  מסחרה של השבת

 3. ליצמן אתה מזכיר את לבן הארמי  

  שכן שלך

 4. תפסיקו להרוס את עולם התורה ולהמליך את לפיד!!!!!!  (ל”ת)


  • יאיר. אהוב על בני ישראל. ואם אינם נביאים בני נביאים הם. (ל”ת)


 5. מי שצווה על השבת, ציווה שבפיקוח נפש, או ספקו. או הפסד ממון דרבים. חובה לחלל ... [עי' שו"ת עמוד הימיני תשו' יד]  (ל”ת)


 6. מליל שבת עד שבת בצהריים סגרו 2 נתיבים באיילון דרום  

  אבי

 7. בחדרי, כל מוצ"ש אותה כותרת, תרעננו חדשות!  

  דוד

 8. לצחוק כל הדרך חזרה........למשרד הבריאות  


 9. הלכתי בגבעתיים הכל פתוח למרות חוק המרכולים  (ל”ת)

  שלמה

 10. חילול שבת מסיבי קיים בתל אביב מיום היווסדה,,כמה כסף אתם  (ל”ת)

  רוצים בשביל לשתוק

 11. האם אגודה תיתעורר  

  עובדיה

 12. הרחפן אינו כשר לעדות, רק על פי שני עדים.  (ל”ת)

  שריר

 13. המפלגות הדתיות נכנעו ולא נוהגים לפי השולחן הערוך יותר  (ל”ת)

  זה לא לפי השולחן הערוך