1. עמוד הבית
  2. בחצרות
  3. אנ"ש

לקראת פורים - הרב זילברשטיין במכתב: "חוסו על נפש ילדכם"

לקראת חג הפורים הקרב ובא, הגר"י זילברשטיין בפנייה להורים ולבני הנוער בנושא הנפצים "אל תתנו להם כל סוג של אבק שריפה למיניהם, מעשה ידיהם של אומות העולם, כדי שלא יהיה להם אות קין על מצחם"
Print אלי שלזינגר , כ"ח שבט תשע"ח 13/02/2018 07:32

זילברשטיין הרב זילברשטייןחבר מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' הגאון רבי יצחק זילברשטיין, במכתב לקראת ימי הפורים: "חוסו על נפש ילדכם ואל תתנו להם כל סוג של אבק שריפה למיניהם. השימוש בנפצים למיניהם לא רק מזיק לסביבה, אלא מזיק יותר למשתמש עמם". 

חג הפורים קרב ובא וזה הזמן שבני נוער, משתעשעים בחומרים אסורים ומסוכנים, אי לכך פרסם רבה של רמת אלחנן הגר"י זילברששטיין מכתב מיוחד: "הגאון רבי חיים פלאג'י זצ"ל שהיה מגדולי האומה היהודית לפני כמאתיים שנה, כתב בספרו 'מועד לכל חי' שהשימוש באבק שריפה (נפצים למיניהם) נובע מאומות העולם, ואין נכון לאומה ישראל בשום מקום ובשום זמן לעשות כך, והעושהו עובר על 'לא תעשה כמעשיהם'".

במכתבו כותב הגר"י: "ואפילו לא יהיה בתוכו דבר הממית, עם כל זה בקול הברה לבד, כשהוא שולחו בפתח פתאום מביא רעדה וחלחלה על האדם והמתפחד. ובודאי אין  נכון לאומה ישראלית לנהוג כן בשום מקום ובשום זמן ואפילו בפורים, לא מיניה ולא מקצתיה".

את מכתבו מסיים הרב זילברשטיין, בתחינה נרגשת למבוגרים: "הורים יקרים חוסו על נפש ילדיכם", ואל תתנו להם כל סוג של אבק שריפה למיניהם, מעשה ידיהם של אומות העולם, כדי שלא יהיה להם אות קין על מצחם, אלא תתנו להם את הכלים של עם ישראל, שהוא משלוח מנות, מתנות לאביונים, וסעודת פורים, כדי שישמחו שמחה של מצווה".

המכתב והביקור
בתוך כך, אמש (שני) הגיע ממ"ר דן נצ"מ מומי בוריה, ומפקד השיטור העירוני פקד רועי בעדני יחד עם סגר"ע בני ברק מנחם שפירא למעונו של הגאון הרב זילברשטיין, יחד עם חתנו הגאון רבי אליעזר רוט, במהלך הפגישה סיפרו על ההיערכות המשטרה והעירייה לקראת ימי הפורים במטרה לשמור על חיי התושבים ולדאוג לשקט בעיר התורה בני ברק. במהלך המפגישה כתב את המכתב המפורסם לעיל.

כמידי שנה, מתכננת המשטרה לתגבר את הנוכחות ברחובות, כדי למנוע כל התפרעויות שהיו בשנים עברו, כמו כן אגף התברואה יגביר את פינוי האשפה להקל על התושבים ולמנוע שריפות פחים. רחוב רבי עקיבא יהפוך לחד סטרי בליל חג הפורים כדי להסדיר את התנועה. כמו"כ העירייה קוראת לתושבים לדווח למוקד העירוני, או למוקד 100, על מפיצי הנפצים וחומרי הנפץ המסוכנים ועל מכירת חומרים מסוכנים בחנויות וברשות הרבים.


אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. אפשר לפנות לנהגים שיחוסו וינהגו לפי התמרורים?  (ל”ת)

    חוסו על הילדים