1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. החרדים

שטייניץ סלל את הדרך: היתכנות לבחירת 19 דיינים

יו"ר הוועדה לבחירת דיינים השר יובל שטייניץ, פרסם הודעה רשמית שסוללת את הדרך לבחירת דיינים נוספים לבתי הדין הרבניים זאת לאור המחסור החמור זה שנים רבות • התכנסות הוועדה - בעוד חודש ימים
Print יעקב גרודקה , כ"ט שבט תשע"ח 14/02/2018 15:22

דו לאו יובל שטייניץ יצחק יוסף מינוי דיינים יחצהשר יובל שטייניץ המשמש בתפקיד יו"ר הוועדה לבחירת דיינים פרסם אתמול (שלישי) הודעה רשמית שסוללת את הדרך לבחירת דיינים נוספים לבתי הדין הרבניים זאת לאור המחסור החמור זה שנים רבות. התכנסות הוועדה נקבעה לתאריך כ"ח באדר, בעוד חודש ימים.

בנוסף, מהודעת השר שטייניץ עולה כי קיימת היתכנות לבחירת 19 דיינים ולא 18 כפי שפורסם עד כה, עובדה שיכולה להועיל ולו במעט מול חילוקי הדעות הרבים בין חברי הוועדה, על כל דיין ודיין.

בהודעה שפורסמה על ידי שטייניץ נכתב כי "בהתאם לסעיף 7(א) לחוק הדיינים, התשט"ו - 1955, אני מודיע על הצורך בבחירת עד תשעה עשר דיינים לבתי דין רבניים אזוריים. הודעות קודמות בדבר הצורך בבחירת רבנים - בטלות".

כזכור, לאחר התפטרותו של ח"כ ישראל אייכלר מחברותו בוועדה - מליאת הכנסת בחרה בבחירות חשאיות את מחליפו - יו"ר סיעת ש"ס ח"כ יואב בן צור. אייכלר קודם בתמורה לתפקיד סגן יו"ר הכנסת.עוד בנושא:אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.