1. עמוד הבית
  2. לובי נשי
  3. משפחה

הלמ"ס מפרסמת: אלה השמות הנפוצים

אם גם את אמא לבנות תמר או נעה, או אמא לבנים נעם או דוד, את לא לבד • לכבוד יום המשפחה מפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את השמות הנפוצים לבנים ולבנות בשנת 2016
Print אביגיל קושלבסקי , ל' שבט תשע"ח 15/02/2018 00:32

ילד, תינוק, תינוקת, תינוקות, ילדים (1) תינוק (אילוסטרציה). צילום: pixabayלכבוד יום המשפחה שיחול בתאריך ל' בשבט, פרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה את השמות הנפוצים ביותר שנתנו לתינוקות בשנת 2016. לפי נתוני הלמ"ס בחרו 1505 הורים לתת לבניהם את השם נועם, ואילו 1322 בנות נקראו בשם תמר, שהדיח את השם נועה למקום השני (1293 בנות שנקראו בשם).

במקום השלישי בבנים ניתן למצוא את השם אורי ובבנות נמצא השם אביגיל במקום השלישי לאחר שרשם זינוק מרשים מהמקום השמיני בשנת 2014. השמות לביא ואליה לבנים רשמו עליה יפה ביחס לשנים הקודמות.

רשימת השמות הנפוצים המחולקת לשתיים: רשימת השמות הנפוצים במגזר היהודי ורשימת השמות הנפוצים בכל מדינת ישראל. ברשימת השמות הנפוצים באופן כללי ניתן לראות את השפעת המגזר הערבי ובראש הרשימה נמצאים השמות מוחמד ויוסף (יוסוף) לבנים.

רשימת השמות הנפוצים לבנים במגזר היהודי היא: נועם, דוד, אורי, אריאל, יוסף, איתן, דניאל, איתי, יהונתן ומשה.

עשרת השמות הנפוצים לבנות במגזר היהודי הם: תמר, נעה, אביגיל, מאיה, יעל, אדל, שירה, שרה, איילה וטליה.

בקרב הדורות הקודמים, השמות הנפוצים ביותר לאימהות בשנת 2016 היו מיכל, רחל ושרה ובקרב הסבתות בלטו השמות אסתר רחל ושרה. בצד הגברי, השמות הנפוצים ביותר לאבות ולסבים היו משה,
דוד ויוסף.


אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.