1. עמוד הבית
  2. רכב ותחבורה
  3. תחבורה

אזהרת מסע בבלגיה: חובה להביא כרטיס חזור

בעקבות הבדיקות והשאלות הקפדניות, מחדדים נהלים: טסים לבלגיה? היערכו בהתאם לתקנון משמר הגבולות הבלגי • 'בחדרי חרדים' מפרט ומסביר כיצד תכנסו בשלום ללא בעיות, עיכובים או חלילה מעצרים
Print משה ויסברג , כ"ה אדר תשע"ח 12/03/2018 13:17

חיילים בבלגיה (צילום ארכין: רויטרס) חיילים בלגים. צילום: רויטרסאזהרת מסע לבלגיה: הבדיקות והשאלות בשדות התעופה בבלגיה הם מהחמורות לאורחים שאינם יודעים להיערך מראש לבואם למקום, חברת השמירה באנטוורפן מתריעה ומבקשת לפרסם שוב כי קודם בואכם לבלגיה חשוב שיהיה לכן תמיד מוכן כרטיס מסודר לחזור.

השבוע שוב זה קרה, בשדה התעופה "דורנא" מרחק נסיעה של חמש דקות מאנטוורפן בערב שבת נחת יהודי שהגיע מאנגליה, ובבדיקה היה לו אזרחות קנדית. לאחר שנשאל על כרטיס חזור ולא היה ברשותו כרטיס הוא עוכב במקום אף לאחר שפנה לחברת השמירה הם דאגו לשחררו לאחר שעתיים לשבת.

לפני חודש התרחש סיפור דומה, יהודי שנעצר במקום ושהה שבת שלמה בשדה התעופה ובטיסה הבאה נשלח חזרה ליעד ממנו הגיע.

בנוסף צריך לזכור וכפי שפורסם בעבר ב'בחדרי חרדים' כי על כל יום שאדם צריך להיות בבלגיה כולל ילדיו, הוא צריך להביא עמו 45 אירו לכל נפש. גם אם אחד ההורים הוא אזרח בלגי, על שאר בני המשפחה להביא את הסכום הנדרש.

בנוסף, התנאי של 45 אירו זה רק במקרה והאורח מתאכסן אצל בן משפחה, אך אם הוא מתאכסן במלון הסכום מאמיר ל-95 אירו ליום.

ראשי חברת השמירה מבקשים שוב ושוב צריכים לבוא עם כרטיס שבו יהיה כתוב מתי הטיסה חזור ליעד מחוץ לבלגיה.

לטענת והסבר המשטרה כל זה נעשה בגלל בטחון והזהירות שיש לבדוק כל אזרח שמנסה להיכנס לבלגיה.

בחברת השמירה מדגישים כי הם צריכים ליידע את הציבור היהודי בעולם, ובפרט היום לאחר ששדה תעופה זה נפתח לעוד מדינות שמאושרות לנחות במקום.


עוד בנושא:אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.