1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. החרדים

המתווה האחרון • ביהדוה"ת מבהירים ל'בחדרי': "לא נסכים לחופש הצבעה"

האם ברגע האחרון - השותפות הקואליציוניות יצליחו למנוע את הקדמת הבחירות? • המתווה החדש וההבהרה של 'יהדות התורה' ל'בחדרי חרדים'
Print יעקב גרודקה , כ"ו אדר תשע"ח 13/03/2018 18:35

ליברמן ונתניהו צילום: יונתן זינדל, פלאש 90מאמצים של הרגע האחרון למנוע את פירוק הממשלה: בשעות האחרונות העלה ראש הממשלה בנימין נתניהו בפני השותפות הקואליציוניות מתווה פשרה שעשוי לפתור את המשבר שפרץ סביב חוק הגיוס.

על פי המתווה שפורסם ב'החדשות', הצעת החוק לפיזור הכנסת של האופוזיציה תופל בהצבעה במליאה, חוק הגיוס יעלה להצבעה ויעבור. ישראל ביתנו תצביע נגד כולל השרה סופה לנדבר.

עוד מהמתווה שעלה: ראשי השותפות יפנו במשותף לנתניהו, יבקשו לא לפטר את לנדבר ויתחייבו כי מדובר באופן חד פעמי. בנוסף, תקציב המדינה – יאושר, ובמושב הקיץ- צוות של משרד הביטחון יצטרף לניסוח חוק הגיוס.

גורמים ב'יהדות התורה' מבהירים הערב ל'בחדרי חרדים כי "הסבירו לנו שמדובר בחופש הצבעה אך עם התחייבות קואליציונית לתמיכה, ושמדובר בהגדרה משפטית שלא תדרוש את פיטורי השרה לנדבר. לא נסכים לחופש הצבעה שיסכן את אישור חוק הגיוס".

על פי סדר היום, הערב יעלו במליאה להצבעה - חוקי האופוזיציה לפיזור הכנסת, לאחר מכן חוק הגיוס ולאחריו תקציב המדינה לשנת 2019.


אולי יעניין אותך גם

אולי יעניין אותך גםהוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.