1. עמוד הבית
  2. חדשות
  3. אקטואליה

נתניהו: "לחיזבאללה יש רק עשרות טילים"

לאחר שנים שבהן הוא מתריע השכם והערב מפני סכנתו של חיזבאללה המתחזק בגבול הצפון, הכריז היום ראה"מ נתניהו לפתע כי בידי ארגון הטרור הלבנוני יש רק כמה עשרות טילים

אלי שלזינגר , כ"ח כסלו תשע"ט 06/12/2018 20:36

האיום קטן משחשבנו? נתניהו בבית הנשיא נתניהו בנאומו בבית הנשיא צילום: קובי גדעון \ לע"מ

"לחיזבאללה יש רק כמה עשרות טילים". זו הצהרה שהיינו מצפים לשמוע מפיו של מאן דהוא, בארץ או בחו"ל, המבקש לנגח את מדיניותה של ממשלת ישראל, שבשנים האחרונות מקדישה משאבים רבים, בתחום המדיני והצבאי כאחד, למאבק והיערכות לאיום חיזבאללה.

אולם מתברר כי לא כך הדבר. מי שהשמיע את האמירה הזו הערב היה דווקא לא אחר ממי שמנהל את אותה ממשלה מזה כעשור, ראה"מ בנימין נתניהו.

"היינו היום בצפון, בשעה שמנטרלים שם את נשק המנהרות של החיזבאללה כפי שאנחנו עושים בשיטתיות גם מול חמאס והיום אנו מצפים שתהיה באו"ם החלטה הערב נגד החמאס. אני מקווה שיהיה לה רוב", אמר נתניהו בנאום שנשא בטקס מצטייני המוסד, שהתקיים בבית הנשיא.

"אנו מצפים לא רק לגינוי החמאס אלא גם להחזרת שבויינו ונעדרינו. הם תמיד נמצאים לנגד עינינו, כפי שכל אחד ואחת שיוצא למשימה מטעם המדינה. הם יקרים לנו ואנחנו מחויבים להחזרתם לארצנו. לחיזבאללה יש שני כלים. כלי אחד הוא מנהרות ואנו שוללים אותו. הכלי השני הוא נשק הרקטות, הנשק הסטטיסטי, אבל הם רוצים נשק מדויק. זה משנה את מאזן הכוחות באופן קיצוני".

"לפי התוכנית של חיזבאללה הם היו אמורים להיות מצוידים היום באלפי טילים אבל ברגע זה יש להם עשרות בודדות. הסיבה שיש להם כמה עשרות בודדות היא בין השאר יושבת בחדר הזה. זה שילוב הכוחות של המוסד, צה"ל וכל מערך הבטחון שלנו. אנחנו שוללים מהם לא בצורה מוחלטת אבל בצורה מרשימה מאוד גם את הנשק הזה".

"בתור מי שמאשר אינספור פעולות שלכם, אני רוצה להגיד לכם כמה אני גאה ומאמין בכם וכמה עם ישראל גאה בכם. המוסד הוא מוסד פנטסטי ואתם פנטסטים".
עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.