1. עמוד הבית
  2. משפט ופלילים
  3. משפט

גיא פלג תובע פעילים בפייסבוק: "מטרה לשנאה"

העיתונאי והפרשן המשפטי גיא פלג תובע פעילים בפייסבוק שהגיבו לו לאחד מהפוסטים על הדיווח שלו אודות רכישת הג'קוזי בבית ראש האופוזיציה נתניהו במעונו בקיסריה. פלג: "בחירת הנתבעת בדמות המצוירת דמבו אינה מקרית"

מאיר שלם, ו' חשון תשפ"ב 12/10/2021 17:43

במאות אלפי שקלים גיא פלג גיא פלג צילום: הדס פרוש, פלאש 90

גיא פלג, פרשן ועיתונאי מ"חדשות 12", תובע אנשים שהגיבו לו בפייסבוק, במאות אלפי שקלים, לאחר שלטענתו מטרתם הייתה לבזות אותו.

לפי הדיווח באתר "וואלה", פלג, שמשמש כפרשן וכתב משפטי בכיר, תבע באמצעות עורכי דינו כמה אנשים שהגיבו לו על פוסט בפייסבוק, שעסק בדיווח שלו על רכישת הג'קוזי בבית ראש הממשלה לשעבר נתניהו במעונו בקיסריה.

אחד הנתבעים כינה את גיא פלג "קצין גסטאפו", והנתבעת השנייה לעגה לו: "דמבו בעיר, דמבו בכפר, דמבו בגיא האופל, דמבו בתוך חמגשית". "בחירת הנתבעת בדמות המצוירת דמבו אינה מקרית, ומעידה על כוונת הזדון של הנתבעת", טען פלג בכתב התביעה.

"שכן, בסרטו של וולט דיסני משנת 1941 מופיעה דמות של גור פילים בעל אוזניים ענקיות שכולם לועגים לו וקוראים לו "דמבו" (Dumb = טיפש).

לדבריו, "על פי מבחן האדם הסביר, אין מחלוקת כי כינויו של אדם בדמות של חיה, פיל עם אזניים ענקיות, הנו כינוי אשר שם אותו ללעג בפני הבריות מתוך מטרה לבזותו ולעשותו מטרה לשנאה, לעג ובוז - סעיף 1 לחוק איסור לשון הרע לעיל".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
  1. מחפש לעשות קופה על אנשים, איכסה של בן אדם  (ל”ת)

    רחל

;