כ"ב אייר התשפ"ד
30.05.2024
בישראל מודאגים

האם הרוסים אחראים לשיבושים בנתב"ג?

רשות שדות התעופה הודיעה אתמול (רביעי) כי מזה שלושה שבועות טייסים המנסים לנחות בנתב״ג נתקלים בשיבושים מסתוריים במערכת הניווט במטוס • בהמשך להודעה זו, חשף הבוקר הכתב אליאב בטיטו בגלי צה"ל כי גורמים בכירים המעורבים בפרשה מעריכים שהסיבה לאותם שיבושים היא מתקפה עוינת של רוסיה

האם הרוסים אחראים לשיבושים בנתב"ג?
חסידי ברסלב בנתב"ג לפני המראה לאומן צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

רשות שדות התעופה הודיעה אתמול (רביעי) כי מזה שלושה שבועות טייסים המנסים לנחות בנתב״ג נתקלים בשיבושים מסתוריים במערכת הניווט במטוס. בהמשך להודעה זו, חשף הבוקר הכתב אליאב בטיטו בגלי צה"ל, כי גורמים בכירים המעורבים בפרשה מעריכים שהסיבה לאותם שיבושים היא מתקפה עויינת של רוסיה.

עוד דיווח בטיטו בתכניתו של אפי טריגר 'בוקר טוב ישראל, כי במסגרת הנסיונות לפתור את הסוגייה, בימים אלו נמצא גורם בטחוני ישראלי בכיר באירופה. שם הוא נפגש עם גורמים אמריקניים, כדי לדון בין היתר בנושא השיבושים. יש לציין, כי גם צה״ל פועל באמצעים טכנולגיים שונים ומסייע.

מרשות שדות התעופה נמסר בקשר לשיבושים: ״בעקבות ההפרעות בוצעו שינויים בחלק מתהליכי הכניסה לנחיתה והוא נעשה באמצעי הבטוח והמקצועי אשר בשימוש יום יומי בשדות תעופה בעולם (הליך ה-ILS) ובישראל בפרט.

פקחי נמל התעופה בן גוריון מבצעים כל העת ליווי מלא של המטוסים הממריאים והנוחתים ובשום שלב לא היה אירוע בטיחותי הנוגע להפרעת ה GPS בהקשר דיוק הניווט ונתיבי הטיסה. מהיום הראשון שהופיעה ההפרעה פועלים כלל הגורמים בישראל כדי להביא לפיתרון ההפרעה ולמצוא את מקור הבעיה״.

מצה״ל נמסר לגל"צ כי ״מדובר באירוע בתווך האזרחי, אשר צה״ל מסייע בו באמצעים טכנולוגיים, על מנת לאפשר את חופש הפעולה במרחב האווירי של מדינת ישראל. בנקודת הזמן הנוכחית, אין לאירוע זה השפעה על פעילותו של צה״ל. צה״ל פועל כל העת לשימור חופש הפעולה והעליונות המבצעית במרחב הספקטרום״.

נתב"ג שיבושים רוסיה ישראל

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו טרם התפרסמו תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד