1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

ניצחון חרדי: מתחם התחנה יחזור לדיון בוועדה לתכנון ובנייה

המאבק של הנציגות החרדית בעיריית ירושלים סביב פתיחת מתחם התחנה לקראת קו הסיום לאור הצעת הפשרה של בית המשפט להשיב את ההכרעה לוועדת התכנון המקומית בה חברים שומרי שבת

ארי קלמן, כ"ח סיון תשע"ט 01/07/2019 15:34

פרסום ראשון יוחנן ויצמן יוחנן ויצמן צילום: באדיבות המצלם

מאבק החרדים בקדנציה הקודמת מתקרב לסיום, לאחר שבית המשפט המחוזי דן היום בעתירה שהגיש חבר מועצת העיר יוחנן ויצמן נגד ראש העיר לשעבר ניר ברקת. בית המשפט הציע היום פשרה שהביאה להישג חרדי שתחזיר את ההכרעה לידי וועדת התכנון המקומית.

על פי ההצעה של שופט בית המשפט המחוזי אמנון דראל, וייצמן ימשוך את העתירה שהגיש נגד ניר ברקת. בית המשפט הורה כי אישור המתחם שמחלל שבת יחזור לדיון בפני הוועדה המקומית לתכנון ובנייה והיא תחליט האם להגיש ערר בשם הוועדה המקומית לוועדה הארצית, נגד ההחלטה של הוועדה המחוזית, כאשר בוועדה קיים רוב מובהק של שומרי שבת.

בנוסף, בית המשפט נזף בוועדה המחוזית שנתנה תוקף לאישור המתחם למרות התחייבות מצידה שלא לתת תוקף לאישור הוועדה המחוזית.

כעת, הדיון יחזור לידיה של הוועדה המקומית, ובית המשפט קבע כי תינתן אפשרות לערער לוועדה הארצית לתכנון ובנייה למרות שהמועד האחרון פג.

כזכור, בדיון מיוחד קבעה המועצה כי העירייה תגיש ערר כנגד החלטת הוועדה המחוזית לאשר את מתחם התחנה הפועל בשבת. ראש העיר היוצא ניר ברקת הציג בזמנו חוות דעת משפטית כי ההצבעה שעברה ברוב במועצה אינה קבילה משפטית ובעקבות כך עתר יוחנן ויצמן לבית משפט.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. פחחח ניצחון ענק  

  אתם בדיחה

  • אתה כנראה לא מבין 


 2. חייבים להפסיק את חילול השבת זה ממש מפריע  

  ירושלים

 3. כל קשר בין פסק הדין לבין הכותרת הוא מקרי בהחלט  (ל”ת)