1. עמוד הבית
 2. נשים
 3. המעניינים ביותר

ח"כ ינקלביץ: "אין צורך לשנות את החברות הפריפריאליות"

אירוע ייחודי למען מוגנות בקהילה הוליד תובנות של התנהגות בחברה פריפריאלית וכיצד יש להתנהג על מנת למקסם את התהליכים ולהביא אותם למקומות טובים יותר. ח"כ ינקלביץ ביקשה לצאת עם כלים מעשיים מהיום הזה והיא אכן יצאה משם עם עבודה רבה

שיפי חריטן, כ"ח סיון תשע"ט 01/07/2019 19:54

מוגנות בקהילה אילוסטרציה אילוסטרציה צילום: פלאש 90

אתמול (ראשון) נערך אירוע ראשון מסוגו שסוקר בהרחבה על ידי 'בחדרי חרדים'. האירוע, ביוזמת ח"כ עומר ינקלביץ (כחול לבן), עסק בשאלה, כיצד מסייעים לילדים נפגעי עבירה בחברה פריפריאלית. בסיום היום הגדול הזה, שיצר הרבה מאוד אמוציות, הבנות ותובנות, סיכמה ח"כ ינקלביץ את דבריה:

"אנשי מקצוע, נציגי משרדים ממשלתיים וראשי עמותות, נכחו אתמול בכנס 'מוגנות בקהילה' שיזמנו. חלקם הגדול הגיעו בהתראה קצרה יחסית וזאת מחמת חשיבות הנושא. מדובר בפיקוח נפש – פשוטו כמשמעו. ילד או ילדה שנפגעים, חייהם נהרסים. המציאות כאובה לצערנו.

למען האמת, האירוע הזה נקבע עוד לפני המקרה הנורא של הילדה בת השבע, אולם הוא בוודאי מחדד את הצורך בשיפור הטיפול, המודעות, והסיוע במקרים כאלו. סיפור הילדה בת ה-7 מחייב לא רק את המשטרה להסקת מסקנות, אלא את כולנו - כחברה.

לא משנה אם אלו דרוזים, בני העדה האתיופית, בדואים, ערבים, עולים חדשים או חרדים, לכל ציבור ישנם ניואנסים שונים אל מול ההתמודדות בנושא: גם בהדרכה למוגנות, גם באופן החקירות, גם באמון מול הרשויות, גם ברגישויות הקהילתיות, גם בקשר מול מנהיגי הציבור.

לעיתים, מי שנמצא ליד, ולא באמת חש את התהליכים מבפנים, יגלה קושי להבין את האלמנטים הפנים חברתיים תרבותיים. ומתוך התובנה הזו, נולד יום העיון הזה, שמטרתו פשוטה: להושיב יחד את הגורמים, וליצור שיח שבעזרתו ניתן יהיה להשלים פערים ולקדם את הטיפול בנושא חשוב זה.

אין צורך לשנות את החברות הפריפריאליות. זה לא באמת עובד, זה גם לא צריך להיות כך. אנחנו צריכים לקבל את החברות הללו, עלינו לסייע בידן להפוך לחלק שווה בחברה, בין אם זה בתעסוקה, בין אם זה באקדמיה ובין אם זה בהעלאת המודעות ובטיפול מותאם בנושא החשוב שלשמו כינסנו את יום העיון החשוב הזה.

ועוד דבר שאמרתי אתמול למשתתפים - קריטי שיינתן טיפול לפוגעים כדי למנוע את הקורבן הבא חלילה. ענישה איננה מונעת, הפוגע חייב לקבל טיפול, אחרת מדובר ברכב שמידרדר בלי בלמים והתאונה הבאה היא רק עניין של זמן.

אני מייחלת ומקווה שנצליח להביא פתרונות אופרטיביים. המסקנות שאספתי בסוף היום הזה יחד עם אנשי ונשות המקצוע, יהיו נייר עבודה עבורינו, כדי שבכוחות משותפים נוכל לשפר את המצב.

בעזרת השם נעשה ונצליח".

מעוניינת לשתף אותנו בתוכן מעניין? שלחי לנו הודעה בוואטסאפ - 0583288642

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. לא כלכך הבנתי מה הקשר להביא את דבריה ..  

  דורין

  • כשתגדלי ...תביני.. (אולי) (ל”ת)


 2. פעילות מבורכת  

  מוטי זולברג

 3. למה להשתמש בתרגום לשון? וכי אין חלופה מובנת למילה פריפריאלית?!  (ל”ת)


;