1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. משפט

פתיחת החוף הנפרד בשבת אינה בסמכותו של רון קובי

בעקבות הודעת רון קובי לגבי פתיחת החוף הנפרד בעיצומו של יום שבת קודש - ככל הנראה כנקמה באי אישור התקציב, משפטנים דורשים לבטל את ההוראה

אלי שלזינגר, י"ב תמוז תשע"ט 15/07/2019 17:43

משפטנים מתערבים חוף נפרד חוף נפרד צילום: Abir Sultan/Flash 90

שעות לאחר ההודעה המתריסה של ראש עיריית טבריה רון קובי, לפיה החוף הנפרד בעיר ייפתח מעתה והלאה בשבתות ובמועדי ישראל - משפטנים דורשים לבטל את ההוראה מהנימוק שאין זה בסמכותו של ראש העיר.

במכתב שנשלח ליועץ המשפטי ולמבקר עיריית טבריה, כתבה עו"ד סיון פרץ, כי "חוק העזר העירוני קובע כי הסדרת שעות רחצה נפרדת היא עניין המסור להחלטת מועצת העיר (שפוזרה אתמול א.ש) ולכן אין בסמכות ראש העירייה להורות על ביטול החלטה זו באופן חד-צדדי".

עו"ד פרץ שכתבה את הדברים בשם התנועה למדינה יהודית ודמוקרטית, גוף משפטנים הפועל לשמירת צביונה של המדינה, מציינת כי גם חוק העזר לאיגוד ערים כנרת בדבר הסדרת הרחצה בכנרת, שנחקק בשנת 2014, קובע כי "לא ייכנס אדם בתחום חוף הים למקום או במועד שקבע האיגוד לרחצה לשאינם בני מינו". כלומר, נדרש אישור כפול - הן מצד מועצת העיר והן מצד איגוד ערים כנרת.

"קריאתו זו של ראש העירייה, פחות מיממה לאחר שכשל בפעם הרביעית בהעברת התקציב, וערב זימונו לשימוע לפני הדחה אצל שר הפנים, מעלה חשד כי מדובר בנקמנות פוליטית ברקע מאבקיו המתוקשרים של מר קובי בציבור הדתי בעיר", נאמר בפניית התנועה.

התנועה למדינה יהודית ודמוקרטית מבקשת לוודא כי בפרק הזמן הקצר שנותר לרון קובי בכהונתו, לא יתאפשר לו לבצע מחטפים כלשהם, קל וחומר כאלה המנוגדים לחוק, ולוודא כי הקריאה האמורה תבוטל באמצעות הודעה מסודרת מצד דוברות העירייה, תוך הבהרה כי מדובר בקריאה המנוגדת לחוק.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מה הבעיה שיפתח בשבת?  


  • אני לא הבנתי מה אתה מחפש פה? סתם לעצבן? כן. (ל”ת)

   הבנתי

 2. צריך להראות לו שהוא לא מזיז לנו הוא נהנה שאנחנו מתעצבנים  (ל”ת)

  אאאאאאאאאאא

 3. רון, אז מי פה הפאתטי..  

  מאיר

 4. חלבתם מספיק הגיע הזמן לעצור את ההפקדות בשם הדת  (ל”ת)

  הרצל