1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

התינוקת שוחררה ונפטרה מיד לאחר מכן

תינוקת כבת שנה וחצי שסבלה מהקאות ומהשתעלויות ומצבה הדרדר עד למותה העצוב - שוחררה הביתה ע"י הרופא ונפטרה מיד לאחר מכן • כעת הורי הפעוטה תובעים את הרופא שלדעתם התנהג ברשלנות

יענקי פרבר, י"ג תמוז תשע"ט 16/07/2019 10:25

מחדל חמור ביותר מיה ז"ל מיה ז"ל צילום: באדיבות המשפחה

מיה נולדה כתינוקת בריאה למשפחה המתגוררת ברמת גן. כשהייתה כבת חצי שנה נסעה המשפחה לביקור של כמה ימים בירושלים, ובמהלכו החלה מיה להקיא ולהשתעל. אמה שלה לקחה אותה לסניף של קופת חולים בעיר.

ובתביעה שהגישו ההורים לבית המשפט המחוזי, באמצעת עו"ד גלית קרנר, הם טוענים כי הרופא שטיפל בבתם לא ערך לה בדיקה גופנית על אף שהיא הקיאה שוב ושוב. "הוא קבע שהילדה סובלת מדלקת סימפונות ורשם לה אנטיביוטיקה", כך מפרסם יורם ירקוני ב'ידיעות אחרונות'.

בהמשך היום ולאורך הלילה הידרדר מצבה. למחרת חזרה האם לאותו רופא עם בתה, וסיפרה לו מה היה בלילה, התינוקת הקיאה בפניו פעמיים. בתביעה נטען שבשלב זה שינה הרופא את אבחנתו: "נראה כי מדובר במחלה ויראלית או בחיידק", אמר הרופא.

הרופא שלח את התינוקת לבדיקת דם, אך לדברי התובעים לא הביא בחשבון שבאותה שעה כבר לא בוצעו בדיקות דם במרפאה. בתביעה נאמר כי היה עליו להפנות את התינוקת למיון. הילדה המשיכה להקיא, אמה לקחה אותה למרפאת "טרם" ודיווחה שמהבוקר הקיאה בתה 15 פעמים וכי היא ממעטת לתת שתן.

צוות המרפאה חיבר את התינוקת לעירוי. בתביעה נטען שמצבה המשיך להידרדר וכי בחיתוליה הופיעו סימני דם שלא זכו להתייחסות מיוחדת מהצוות - שהחליט לשחררה הביתה על אף מצבה הקשה. עוד דווח יורם ירקוני, כי הצוות לא התייחס כלל להקאות ולאפאטיות של התינוקת, וכי בגיליון השחרור נכתב: "אבחנה והמלצות שחרור, מצב החולה בשחרור טוב הביתה ומעקב בקופ"ח".

זמן קצר לאחר שהגיעו הביתה, החלה התינוקת להקיא נוזל בצבע ירקרק. הוריה נחרדו ונסעו איתה מיד למרכז הרפואי הדסה. כשהגיעו לשם היא איבדה את הכרתה, בתביעה נטען שבדיקת רופאי הדסה חשפה את הבעיה האמתית שממנה סבלה הילדה: חסימת מעיים. אלא שהאבחון היה מאוחר מדי, וזמן קצר לאחר מכן נפטרה התינוקת.

בחוות הדעת הרפואית שצורפה לתביעה נטען: "חסימת מעיים היא תופעה נפוצה במיוחד מגיל שלושה חודשים ועד גיל שש 80% מהמקרים מתרחשים בשנתיים הראשונות לחיי הילד, אי מתן טיפול ב־24 השעות הראשונות גורם בדרך כלל לנמק של המעי ולהלם".

פרקליטת המשפחה גלית קרנר הגיבה על כתב התביעה: "מדובר במוות מיותר שנגרם מאבחון וטיפול שגויים ורשלניים". דובר קופת החולים הגיב לכתב התביעה: "נתייחס, כמקובל, בבית המשפט".

מרשת "טרם" נמסר: "המסכת העובדתית שונה לחלוטין מהמוצג בתביעה. סיכום הבקרה שנערך במשרד הבריאות לפיו לא נפל כל דופי בהתנהלות מדבר בעד עצמו".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. חייב לשים לרופאים מצלמות!!!!!  (ל”ת)


 2. נורא ומזעזע. מחדל !  (ל”ת)

  כואב הלב

 3. פחד אלוקים!!!!!!!!!!!!  (ל”ת)


 4. אף פעם לא להסתמך על רופא אחד  


 5. ידוע  


 6. אין מילים. פשוט אין מילים  


 7. הטוב שברופאים הרוג.  

  שריר

 8. מסכנים!!!!!!! אין מילים.. איזה צער... נורא ואיום!!!!!  (ל”ת)

  י

 9. טרם זו חבורת פושעים  


 10. גלית קרנר  

  נועם

 11. נורא!! תנחומים למשפחה רק מעניין אם קיבלה חיסון או טיפות רוטה בטיפת חלב בשבועיים שלפני מה שקרה  (ל”ת)

  שרה