1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

המהלך שיוזיל משמעותית את מחירי הטיסה לאומן

בימים הקרובים: רשות התעופה האזרחית תגיש לרשות התעופה האזרחית האוקראינית, הצעה להגדלת מכסת המושבים בטיסות לאוקראינה בתקופת החגים - במטרה להוזיל את מחירי הטיסה עבור הטסים לאומן • כל הפרטים

אלי שלזינגר, י"ט תמוז תשע"ט 22/07/2019 09:39

בימים הקרובים בדרך לאומן בדרך לאומן צילום: Yaakov Naumi/Flash90

רשות התעופה האזרחית (רת"א) תגיש בימים הקרובים לרשות התעופה האזרחית האוקראינית, הצעה נוספת להגדלת מכסת המושבים בטיסות המיוחדות לאוקראינה, בתקופת החגים. זאת, במטרה להוזיל את מחירי הטיסה עבור הטסים לאומן.
 
מנהל רשות התעופה האזרחית, יואל פלדשו, ציין כי הצעת רת"א לאפשר לחברות תעופה נוספות, שאינן טסות בין שתי המדינות, להפעיל טיסות לאוקראינה, בתקופת החגים, הוגשה גם בשנה שעברה ונענתה בשלילה.
 
מנהל רשות התעופה האזרחית הוסיף כי רת"א מאפשרת מדי שנה תוספת משמעותית של טיסות לאוקראינה, במטרה לענות על הביקוש הרב ולהביא לירידה במחירי הטיסות. לדבריו, לרת"א אין סמכות חוקית לקבוע את מחירי הטיסות הנגבים מהטסים לאומן. מחירים אלה נקבעים על ידי חברות התעופה. כאשר קיים ביקוש גבוה מאוד, כמו בתקופת החגים, המחירים עולים.
 
על פי הסכם התעופה שנחתם בין ישראל לאוקראינה, מתאפשר לחברות התעופה של שתי המדינות להפעיל טיסות מיוחדות לאומן לפני ראש השנה, מעבר לטיסות הסדירות המופעלות בין שתי המדינות.
 
מדובר בתוספת של 12,500 מושבים, המאפשרים להגדיל פי חמישה את היצע המושבים מישראל לקייב, אודסה וויניטסה שבאוקראינה, בימים הסמוכים לראש השנה. הגדלת מכסת המושבים בטיסות המיוחדות, מאפשרת לקדם תחרות בין החברות וממתנת את עליית המחירים.
 
רת"א אינה מטילה מגבלות על מספר החברות הפעילות טיסות בין ישראל לאוקראינה, וכך מתאפשר לשבע חברות תעופה, שלוש ישראליות וארבע אוקראיניות, להפעיל טיסות מיוחדות לאומן, בימים שלפני ראש השנה. זאת, לעומת שתי חברות בלבד המפעילות טיסות בין ישראל ליעדים באוקראינה לאורך כל השנה. 

למרות שנענו בשלילה אשתקד, רשות התעופה האזרחית פנתה שוב לאוקראינה לאפשר להוסיף עוד 12,500 מקומות טיסה לאומן, כדי להגביר את התחרות ולהוזיל מחירים.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. רשות התעופה האזרחית תגיש לרשות התעופה האזרחית  


 2. המשוגעים הללו מוכנים להיות בגיהינום בטיסה העיקר שיש להם אמונה טפלה שרבי נחמן מוציא אותם מהגיהינום  

  שפוי

  • לא לזלזל יש הבטחה של רבי נחמן לכל מי שיעלה 

   יהודי

 3. בדימיונות  (ל”ת)

  נחמן

 4. מחיר גבוה עושה נחת רוח לר' נחמן.  

  שריר