כ' אייר התשפ"ד
28.05.2024
שרה נתניהו 2?

ההקלטות חושפות: כך ניסתה אשת השר להשאיר את בעלה בראש

כך ניסתה מיכל פרץ, רעייתו של שר החינוך רפי פרץ, להפעיל מכבש לחצים כדי להשאיר את בעלה בראש הרשימה: "הוא הסכים לוותר על המקום הראשון אבל אני לא מסכימה. הוא לא נחרץ אבל אני נחרצת" • ומגלה: "נתניהו הבטיח שאם הוא לא יוותר לאיילת שקד הוא יקבל את תיק החינוך"

ההקלטות חושפות: כך ניסתה אשת השר להשאיר את בעלה בראש
הרב רפי פרץ צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

רעיית השר מעורבת פוליטית? הערב (ראשון) חשף הפרשן הפוליטי של 'ערוץ 12' עמית סגל, כי בניגוד להכחשות של הרב רפי פרץ ובנימין נתניהו בשבוע שעבר, עולה כי שרה נתניהו ומיכל פרץ שוחחו גם שוחחו, ארוכות וממושכות, על הדרך שבה ירוצו מפלגות הימין, לצד 'הליכוד'.

כלפי חוץ טענו ב'בית היהודי' כי הוויכוח הוא על הריצ'רץ' ברשימה, אבל בשיחות הסגורות מגלה מיכל פרץ שנתניהו ורעייתו לחצו שלא להתאחד עם איילת שקד.

"נתניהו הבטיח שאם הוא (רפי) לא מוותר לאיילת, הוא יהיה שר החינוך. ואם יוותר, הוא לא יהיה. הסיבה היא ששרה אומרת שאיילת היא זו שתפרה את התיקים לנתניהו", כך נשמעת הגב' פרץ בהקלטות שהושמעו במהדורה המרכזית.

בשיחות היא מבהירה שאם שקד תסכים להיות מספר שתיים, היא תאפשר לדחוק חברים ב'בית היהודי' במורד הרשימה.

בשיחה אחרת עם בכיר ב'איחוד הימין' מנסה מיכל פרץ לשכנע אותו מדוע איחוד זה רע: "את הבית היהודי הוא (נתניהו) ייקח (לממשלה), את איילת הוא לא ייקח... זה בדיוק מה שהוא רוצה... הוא אמר לנו את זה בהרבה צורות".

ובשיחה אחרת היא מספרת מה אמר להם, לטענתה, נתניהו: "אם הוא הולך לאחדות עם גנץ אז הוא ייקח אותנו איתו. לכן חשוב מי יהיה הראשון. אני אומרת לך את זה בוודאות שכן. הוא יילך עם גנץ ואיתנו וזהו וככה הוא ירכיב ממשלה. ביבי רוצה אותנו מאוד, ביבי רוצה שהרב רפי יהיה שר החינוך. ביבי רוצה את זה".

ההקלטות הללו מתפרסמות, שעות לאחר עימות לא נעים, שהתגלע אמש (מוצ"ש) בטוויטר, בין עמית סגל לרב רפי פרץ. סגל דיווח כי מקורבי רפי פרץ מאיימים שאם יוזז מהמקום הראשון הוא יפרוש מהרשימה. רוב חברי הרשימה רואים זאת לא כאיום אלא כהבטחה.

יו"ר 'הבית היהודי' ושר החינוך פרץ, הגיב לדיווח בחשבון הטוויטר שלו וכתב, "כל הדיבורים על נטישה הם דברי הבל ואינני מתכוון בשום מצב לנטוש את הבית". פרץ הוסיף וגילה את תכניותיו לימים שנותרו עד לסגירת הרשימות, "מה שנמצא כרגע על הפרק הוא הרכב הרשימה ואופי הייצוג של הציונות הדתית. אין פה עניין אישי. כפי שהיה בבחירות הקודמות, גם כעת האחריות על הובלת הבית היהודי היא עלי".

סגל הגיב לציוץ של הרב פרץ וכתב, "או שהרב לא מדייק (לא פעם ראשונה השבוע, מסר תגובה שקרית על שיחות אשתו עם שרה נתניהו) או גרוע מזה: שהוא בובה של קרובים ומקורבים".

כן כתב עמית בתפוצת הטלגרם שלו, "בנט ופרץ ייפגשו מחר. לאחר מכן יובאו הדברים לאישורה של הדמות שבאמת קובעת בבית היהודי, מיכל פרץ", כשהוא מתכוון לעקוץ את יו"ר 'הבית היהודי' הרב רפי פרץ, כי הדמות שקובעת לו, היא רעייתו.

פרץ לא אהב זאת וצייץ: "עמית היקר, שמור על הכבוד ותוציא את רעייתי מהמשחק הפוליטי. זה לא ראוי, לא מכובד וגם לא נכון".

הערב מסתבר כי הצדק עם סגל וכי הרבנית פרץ טומנת ידה בצלחת הפוליטית ובאופן משמעותי.

רפי פרץ איחוד מפלגות הימין שרה נתניהו עמית סגל מיכל פרץ איילת שקד בחירות 2019

art

'בחדרי' גם ברשתות החברתיות - הצטרפו!

הוספת תגובה

לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

תגובות

הוסיפו תגובה
{{ comment.number }}.
{{ comment.date_parsed }}
הגב לתגובה זו
{{ reply.date_parsed }}
טען עוד