1. עמוד הבית
 2. חדשות
 3. אקטואליה

שטיינמץ: "מנסים להכתיב לנו איך לחיות"

מוטי שטיינמץ, הזמר שמאחורי הסערה, מספר על התחושות, הרגשות, ומדבר על הטענות שהועלו על 'הדרת נשים' כביכול • ביום ראשון צפוי דיון על מופע נוסף שלו בעיר חיפה

קובי ברקת, כ"א אב תשע"ט 22/08/2019 10:46

"לא מדיר נשים" מוטי שטיינמץ בהופעה מוטי שטיינמץ בהופעה צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

מוטי שטיינמץ, הזמר שמאחורי הסערה, התראיין לחנני בלייך מ'ישראל היום' ומדבר על הכל.

"אני לא מדיר נשים, להפך. מעמד האישה ביהדות הוא קדוש, היא לא נחשבת למשהו זול, ולא אמורה להיות נגישה. לכן מייחדים לנשים מקום מיוחד בהופעה". בנוסף הוא אומר, "זה מקומם. באים אנשים שמתיימרים להבין איך עובד הראש של הציבור החרדי, ומנסים להכתיב לנו איך לחיות במדינה היהודית. אני חושב שהמינימום הוא לתת לאנשים ששומרים על מסורת של 3,000 שנה, על הגחלת היהודית, לחיות לפי אמונתם".

שטיינמץ שנשאל למה משפחה חרדית יכולה ללכת יחד לפארק, אך לא יכולה לשבת יחד בהופעה, ענה:  "אירוע של מוזיקה הוא קדוש מבחינתי. בכל פעם שאני שר בהופעות, אז או שאני מודה לה' בשירה, או מבקש על ירושלים שתיבנה, או מבקש על פרנסה. זה סוג של תפילה. לכן מבחינתי האולם הוא סוג של בית כנסת, ולפני הכל, צריך שתהיה הפרדה".

"לפני ההופעה ניגשו אלי אריה דרעי ומשה גפני ואמרו לי: 'כל הכבוד על העמידה על העקרונות ועל קידוש השם'", מספר שטיינמץ. תגובות שליליות? לא נראה שקיבל.

בנוגע להופעה שלו בארה"ב, שם הופיע בפני גברים בלבד, אמר שטיינמץ: "זה רק מראה את הצביעות שיש כאן בארץ. בארצות הגויים, בכל העולם, אנחנו מופיעים בהפרדה מלאה ועם תקציבים ממשלתיים. עשינו אפילו מופע פארק בחו"ל בהפרדה מלאה. בכל מקום מבינים שיש קהל שזו הדרישה שלו, ויש הכלה והבנה של אנשים שחושבים אחרת ממך. רק בישראל לא".

ביום ראשון ידון בית המשפט המחוזי בחיפה בעתירה נוספת נגד מופע אחר שלו, המתוכנן להתקיים במרכז הקונגרסים בחיפה ביום שני.

הראיון המלא עם חנני בלייך יובא מחר במוסף 'שישבת' של 'ישראל היום'.

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. התנסחות ברמה גבוהה של איש רוח!!! שאפו  (ל”ת)

  מענדיל

 2. וואו, שטיינמץ אמר  

  נתי

  • בג"ץ אויב העם (ל”ת)

   בן גוריון

 3. עוד סיבה. בהופעות מאוד צפוף  

  ממ

 4. ממש ככה  

  שי

 5. לא יאומן עד היכן הגיעה רדיפת הדת בארץ  

  צבי

 6. נראה לי שהקיצונים אצלנו מנצחים . נעבור לבורו פארק.  (ל”ת)

  שלומי

 7. מי שמדבר מוטי שטימץ הרי הערבי שירה נאסרו ע"י כל גדולי הדור זצ"ל ושליט"א  

  יעקב

 8. ערבי שירה זה דבר פרוץ ולא משנה עם הפרדה או בלי הפרדה זה חוסר צניעות לשיר לנשים ובפרט שתמיד רואים איך נראה ההפרדה שיפסיק לבלבל את המוח השטיימץ הזה  (ל”ת)

  מושה

 9. חוצפה פשוט . ממה כואב להם שיופיע בהפרדה, יש כולכך הרבה הופעות שהם לציבור החילוני לא בהפרדה אז מה יקרה אם יתנו לו להופיע כמו שצריך עם הפרדה  


 10. מוטי הוא צדיק  


  • חד משמעית!!!!!!!!!!!!!! (ל”ת)


;