1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

לפיד מצהיר "אהיה ראש ממשלה" ולא חושש מהתפרקות המפלגה

לא מעט עיתונאים ופרשנים גם מימין וגם משמאל העריכו לאחרונה, כי מפלגת הכלאים 'כחול לבן' לא תחזיק עוד זמן ותתפרק מיד לאחר הבחירות, כאשר אחד המרכיבים יזחל לממשלה בראשות נתניהו וישאיר את הנותרים להתבוסס באופוזיציה, בראיון מצהיר לפיד כי הוא לא חושש מכך

קובי עוזיאלי, ד' אלול תשע"ט 04/09/2019 09:25

"עשיתי עסקה עם איש הגון" יאיר לפיד יאיר לפיד צילום: נועם ריבקין-פנטון, פלאש 90

"אני אהיה ראש ממשלה", כך מצהיר מס' 2 ב'כחול לבן' ח"כ יאיר לפיד בראיון שיתפרסם בשישי הקרוב במוסף 'שישבת' של 'ישראל היום'.

לאחר כמה סקרים מחמיאים שבאו לאחר אינספור פרסומים שליליים, על אודות קרבות בצמרת, חקירת הדלפות ללא תיאום עם כל השותפים וכמה מעידות של בני גנץ בשידורים חיים, התייצב לפיד מול העיתונאי יהודה שלזינגר מ'ישראל היום' לראיון טרום בחירות, שאולי יהפכו אותו לשר החוץ הבא של ישראל ובעוד שנתיים לראש הממשלה.

במהלך הראיון נשאל לפיד באשר להדלפות מתוך החדרים הסגורים של 'כחול לבן', אך הוא טען בתוקף כי "לא היתה שום חפרפרת. הכל ספינים. היתה בדיקת אבטחת מידע, שזה חשוב".

באשר לשכירת חברת החקירות 'CGI Group' בעלות של כחצי מיליון שקלים ללא תיאום עמו, השיב לפיד: "ישבנו ה'קוקפיט' ואמרנו לו 'בני, טפל בהדלפות'. זה הג'וב שלו, זה מה שצריך לעשות. זה בסדר מבחינתי".

ביום ראשון השבוע, בעוד בני גנץ הודיע פומבית על הקפאת קמפיין הבחירות בעקבות התקרית הביטחונית בצפון, יאיר לפיד חרג ותקף את נתניהו. על כך אומר לפיד ל'ישראל היום' כי "זה יצא באותה דקה. אם היו אומרים דקה קודם, לא הייתי מוציא. בני אמר שזה נכון שהוצאנו מהר".

"בני איש הגון". עם בני גנץ. צילום: נועם ריבקין-פנטון, פלאש 90

"אז ככה זה עובד? הוא מחליט ומודיע ופספסת את העדכון?", שאל שלזינגר את המועמד לראשות הממשלה ברוטציה.

"כן. הוא מנהל את הקמפיין. אגב, אחרי חמש דקות זה היה לא רלוונטי כי נתניהו אמר שהוא משעה את הקמפיין ויצא למסיבת עיתונאים. ככה משעים קמפיין עם כל המצלמות בעולם?! אנחנו לא מקבלים הוראות מביבי", השיב לפיד.

בראיון נשאל לפיד באשר לביקורת שהפנה כלפיו חברו להנהגה משה בוגי יעלון, על כך שהוא גורם נזק למלגה בהתנהלותו, "בוגי אומר מה שהוא חושב. מכולנו הוא הפוליטיקאי הכי ותיק והכי פחות פוליטיקאי. כשהוא רואה משהו שהוא לא אוהב הוא אומר אותו בקול רם. לי זה לא מפריע, זה לא דרמה", הגיב לפיד בחצי זלזול.

לא מעט עיתונאים ופרשנים פוליטיים מעריכים כי חבילת 'כחול לבן' תתפרק מיד לאחר הבחירות, שכן חילוקי הדעות בין מנהיגיה הגיעו עד נפש וכי איש לא סובל את רעהו. "זה לא יקרה" קובע לפיד בנחרצות. לדבריו, "בני הוא איש הגון. עשיתי עסקה עם איש הגון. הוא אמר שלא יישב עם נתניהו בגלל כתבי האישום".

לפיד לצד נתניהו בישיבת ממשלה. צילום: מארק ישראל סאלם, פלאש 90

"אתה חושב שתהיה ראש ממשלה בסוף?", שאל המראיין את יאיר לפיד, וזה השיב, "כן. עשיתי הסכם עם אנשים הגונים. כשיש לך הסכם עם אנשים הגונים אתה מרגיש בטוח".

ומה יעשה לפיד בי"ח אלול למחרת הבחירות, "תהיה סדרה של טלפונים שכולם יידעו עליהם, וסדרה של טלפונים שאף אחד לא יידע עליהם. נדבר עם ליברמן, נדבר עם עמיר פרץ, לא רואה שום סיבה לא לדבר עם נפתלי ואיילת. פרץ וסמוטריץ' לא יכולים להיות שרים במדינת ישראל, רואים את זה בזמן הקצר שהם כבר שרים".

בראיון טוען לפיד כי הוא "מודאג מהאפשרות שעמיר פרץ ייכנס לממשלת נתניהו" ומצהיר שוב חד משמעית, "אנחנו לא נשב עם נתניהו. ממשלת אחדות נמנעת בגלל אדם אחד שקוראים לו נתניהו. אם הוא יזוז תהיה ממשלת אחדות טובה".

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. אתה מסתלבט על פרץ וסמוטריץ?? בדקת כמה כמה צחוק אתה עשית מעצמך בכל התקופה הזאת??  


 2. קבלו אותם, הנהנתנים וריקי השכל רבים על הירושה...עוד לפני שזכו לה אם בכלל...  (ל”ת)

  איתן

  • ממש ככה. ליצן הוא והחברים שלו עושה פדיחות לישראל (ל”ת)

   אני

 3. ממש אדם מצחיק  


 4. אוי ואבוי אם יהיה ראש ממשלה העולם כולו לא ימצא רגליו וידיו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  


 5. ראש ממשלה הכי אדיוט אי פעם שלא יהיה בחיים  (ל”ת)

  א

 6. שאלות הקלפי ברכות והצלחות יענקי קייןבסקי שר שואת ליטא  (ל”ת)


 7. לפיד יכול להיות ראש ממשלה מצוין  

  עמי

  • לפיד ראש ממשלה ???? 

   יהודיה

 8. אוי ואבוי אם הוא יהיה ראש ממשלה  

  יורם

 9. אם אתה תהיה ראש ממשלה יהיה אסור לגור בארץ  

  צבי

 10. לא מפחדים  

  טין טן

 11. יאיר לפיד  

  שמוליק

 12. האתר מצנזר תגובות לטובת כחול לבן  

  אני

 13. לפיד יהיה רה"מ כמו שגבאי היה רה"מ  

  גבריאל

 14. לפיד  

  בוקר טוב

 15. מעלה בי גיחוך  

  דוד

 16. כשיש משהוא טוב קשה לקבלו  


  • תגובה ל-16 

   אני

  • תגובה ל16 

   אני

 17. ראש ממשלה לה לה לה בבלה בלב בלה ?  

  יהודיה

 18. יאיר לפיד, הצחקת את כולנו. אתה לא תהיה ראש הממשלה. זה בטוח.!!!  

  מרים