1. עמוד הבית
  2. פוליטי
  3. בחירות 2020

פוטין לנתניהו: "חשוב לנו מאוד מי יבחר לכנסת"

פחות משבוע לבחירות הגורליות, שיקבעו אם הוא ימשיך לקדנציה נוספת בראשות הממשלה, המריא נתניהו לפגישה עם נשיא רוסיה פוטין שאמר בין הייתר כי "בישראל מתגוררים מיליון וחצי יוצאי ברית המועצות. תמיד התייחסנו אליהם כמו לאנשים שלנו. חשוב לנו מאוד מי ייבחר לכנסת"

ארי קלמן, סוצ'י, י"ב אלול תשע"ט 12/09/2019 20:40

בפגישה בסוצ'י בנימין נתניהו עם הנשיא פוטין בנימין נתניהו עם הנשיא פוטין צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד הערב (חמישי) עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לפגישה ה-13 בתקופה האחרונה, לצורך תיאום ביטחוני בשל המצב הרגיש בגבול הצפוני ועל האיום שהפך לאחרונה לממשי מצידם של האיראנים, כאשר נישא רוסיה פוטין שיגר עקיצה לנתניהו לקראת הבחירות.

בדבריו שיבח נשיא רוסיה את הקשר בין שתי המדינות, ועל הדרך עקץ את נתניהו באומרו, "כבוד הנשיא ריבלין הזמין אותי לישראל לציין 75 שנה לשחרור אושוויץ. תעביר לו שאני אשמח מאוד לבקר בישראל. ואם זה יהיה אפשרי אולי גם אפשר להשיק את האנדרטה לזכר אזרחי לנינגרד שהיו במצור".

עוד הוסיף ואמר, "אני יודע שישראל נמצאת באתגר היסטורי. עומדים לפנינו בחירות ואני זוכר שזה ב-17 בספטמבר. ידוע שבישראל מתגוררים מיליון וחצי יוצאי ברית המועצות. תמיד התייחסנו אליהם כמו לאנשים שלנו. חשוב לנו מאוד מי ייבחר לכנסת ואני מקווה שמי שייכנס לכנסת ישמור על הקו של הידידות בין המדינות שלנו ויחזקו את היחסים שלנו הלאה", כשהוא בעצם נותן פתח לתמיכה במועמדים אחרים.

נתניהו השיב לפוטין, "היחסים מעולם לא היו חזקים יותר. מצד אחד זה מתבקש כי יש למעלה ממיליון דוברי רוסית בישראל. הם מהווים גשר חי בין המדינות, הידוק היחסים בינינו זה תוצאה גם של מדיניות הדדית מושכלת של שנינו, ושל הקשר האישי בינינו. הקשר הזה מנע חיכוכים מיותרים ומסוכנים בין הצבאות. ואני אומר בפה מלא שזה מרכיב יסודי ביציבות האזור".

נתניהו הוסיף עוד, "אני מעריך את האמירה שלך שביטחון ישראל חשוב לך. וזה בא לידי ביטוי בפגישות שלנו. התיאום הביטחוני תמיד חשוב. אבל הוא חשוב במיוחד בעת הזו כי בחודש האחרון חלה עליה מאוד חמורה במספר והיקף הניסיונות של איראן לפגוע בישראל משטח סוריה וגם לשים בה טילים מדויקים נגדנו. זה איום בלתי נסבל מבחינתנו אנחנו פועלים ולכן חייבים לוודא שלא יהיה חיכוך בינינו".

הכתב הפוליטי של 'כאן' מיכאל שמש, עקץ בטוויטר וכתב, "אכזבה בליכוד: פוטין לא אמר להצביע מחל".

צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.