1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. בחירות 2020

"כשמדברים נגד הערבים, נשיא המדינה הראשון שיוצא ומתקומם"

במהלך נאום בחירות שנשא אמש דרעי ב'יזדים', הוא תקף את נשיא המדינה: "כשמדברים נגד הערבים נשיא המדינה הראשון שיוצא ומתקומם... אבל כשפוסלים כאן את כל היהדות והמסורתיים במדינת ישראל?" • המריץ: "תדעו לכם שהם ינהרו לקלפיות, יש שם אווירה של חירום" • צפו

ארי קלמן, ט"ו אלול תשע"ט 15/09/2019 07:22

דרעי vs ריבלין אריה דרעי ביזדים אריה דרעי ביזדים צילום: Aharon Krohn/Flash90

בכנס בחירות למען תנועת ש"ס שהתקיים אמש (מוצאי שבת) ביזדים, נשא יו"ר 'התנועה' אריה דרעי דברים בפני התומכים, "ציבור יקר, עמדתי כאן לפני כמה חודשים, מי שהיה כאן זוכר, זה גם היה במוצאי שבת שלפני הבחירות, לפני שלושה חודשים וחצי... הייתי אז בחשש גדול, אפשר לומר אפילו בחרדה, מה יהיה על התנועה שלנו, מה יהיה על מפעל חייו של מרן, מה יהיה עם כל עולם התורה הספרדי... היום הסכנה הרבה יותר גדולה ממה שהיה לפני שלושה וחצי חודשים, אז לא היה לנו ספק ששלטון הימין, הדתיים והחרדים יימשך... כל החשש היה מה יהיה עם תנועת ש"ס... כעת הסכנה היא לא על תנועת ש"ס אלא על כל היהדות בארץ ישראל ובעולם, הכריזו עלינו מלחמה, על הקב"ה, על יהדותו ועל כל מה שקשור בה".

עוד הוסיף השר דרעי: "רבותיי על פי כל הסקרים שמתפרסמים כולל היום, אין לגוש הימין 61, תכניסו את זה טוב לראש. חלילה אם הסקרים האלה יתאמתו, המנדט להקמת הממשלה יהיה על השמאל. לממשלה שהכריזה מלחמה נגד היהדות. כשמדברים נגד הערבים נשיא המדינה הראשון שיוצא ומתקומם, "איך הם פוסלים ציבור שלם" ואנחנו לא פוסלים אף אחד. אבל כשפוסלים כאן את כל היהדות את כל המסורתיים במדינת ישראל. מה זה ממשלה חילונית?...".

לקראת סיום דבריו, תקף דרעי את מפלגות השמאל: "איבדו כל רסן של בושה. מה הם לא זורקים לחלל האוויר... במוצ"ש שלחו לי הודעה שבשבת הפיצו מאות אלפי הודעות לכל תל אביב – אריה דרעי שר הפנים מתכוון לקחת את התקציבים של כל הערים הגדולות, גבעתיים, תל אביב, חולון ולקחת אותם לרשויות החרדיות. הסתה נוראה. השם ירחם. הם אומרים שבמאה שערים מצביעים 120 אחוז, לא מצביעים אפילו 40 אחוז, הסתה נוראה. זה לא נכון. זה לא משנה, העובדות. הכל מותר. ותדעו לכם שהם ינהרו לקלפיות, יש שם אווירה של חירום. נדלק להם התקווה שלהם – יש להם אפשרות להקים ממשלה חילונית אשכנזית, השם ירחם".

בתוך כך, יצוין כי יו"ר ש"ס אריה דרעי שהגיע ביום שישי להקליט ראיון ב'ערוץ 13', ששודר אמש (מוצ"ש), התעכב ברכבו כ-20 דקות עד שעודכן ב-100% שחברו לשעבר אביגדור ליברמן עזב את האולפן - לאחר שסיים גם הוא ראיון. דרעי הצהיר לאנשי הערוץ כי הוא מוכן לוותר על הראיון העיקר לא לפגוש את איווט פנים מול פנים.עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. מי הקים את המדינה....  

  אבמ

  • יהודי 


  • נסיא עמי בחר בטרור. [''מי שאינו עושה מעשה עמך נסיא שמו''] 

   ליפא

 2. שסניק מצביע ימינה בראשות איילת שקד  

  מסעוד

 3. חרדים נא ללמוד מהאתיופים  

  סנדק

;