1. עמוד הבית
 2. משפט ופלילים
 3. פלילים

כתב אישום נגד החשוד שהודה כי ניסה לתקוף בסכין את רבי דוד

ארבעה ימים לאחר מעצרו, יוגש היום כתב אישום בהליך מזורז נגד בן 39 תושב עכו, שהודה כי הגיע לבית מדרשו של רבי דוד אבוחצירא במוצאי השבת החולפת במטרה לפגוע ברב באמצעות סכין שנמצאה ברשותו • "אני מאובחן ומקבל טיפול כל שבועיים, אני לא סובל מסכיזופרניה"

אלי שלזינגר, כ"ה אלול תשע"ט 25/09/2019 13:29

בהליך מזורז רבי דוד אבוחצירה רבי דוד אבוחצירה צילום: אהרן ברוך ליבוביץ

לבית משפט השלום בקריות, הובא הבוקר בשנית מי שנעצר במוצאי שבת החולפת במהלך קבלת הקהל של המקובל רבי דוד אבוחצירא, שם קילל את הרב ואף ניסה לתקוף אותו באמצעות סכין.

"אני לא רוצה עורך דין. אני בטוח" אמר בפתח הדיון, כאשר הוצע לו עורך דין מטעם הסנגוריה הציבורית. "בית המשפט הסביר לי את המצב בתיק ואני עונה לבית המשפט שאני חרף הסברי בית המשפט לא רוצה עורך דין".

החשוד בן ה-39 מעכו שנעצר והודה, הוסיף כי הוא מודע למסמך רפואי שהגיע לבית המשפט, שבמהלכו מבקש בית החולים מזור עוד מספר ימים על מנת לבצע הערכה פסיכיאטרית ובדיקת חוות דעת האם החשוד כשיר לעמוד לדין.

לאור מצבו הנפשי שעדיין נמצא בבדיקה, נציג המשטרה בדיון ביקש להאריך את מעצרו ביממה נוספת, עד אז יוגש נגדו כתב אישום בהליך מזורז ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

עם הגשת כתב האישום מחר, ימונה לו סנגור מטעם הסנגוריה הציבורית, למרות התנגדותו לייצוג משפטי.

סגן נשיא בית משפט השלום בקריות, ערן נווה, קיבל את בקשת המשטרה והאריך את מעצרו של החשוד בתנאי אשפוז בבית החולים מזור, עד למחר בשעה 10.00, לצורך הגשת כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

"נתתי 150 ש"ח מקצבת ביטוח לאומי. קיבלתי 10 קללות שחורות. תקפתי את הרב" אמר החשוד לשופט ביום ראשון השבוע, "אני מודה אחרי שהוא קילל אותי והגיעו מים עד נפש".

לדברי החשוד, "זה לא שאני מסתיר דברים, לא ייתכן שבית המשפט ישפוט אותי ויהיה צדק ואני מקלל אותך". מאחר והחשוד מוכר למשטרה אחרי שבעבר נעצר על עבירה דומה של ניסיון תקיפת הרב אבוחצירא, אמר "אני לא סוכל מבעיות נפשיות, לא היתה לי רדיפה אליו. אני מאובחן ומקבל טיפול כל שבועיים, אני לא סובל מסכיזופרניה, לא סובל מקללות".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. הכנה לראש השנה להציל נרדפים  (ל”ת)

  עמידרור

 2. לא ניסה לדקור ולא החזיק סכין.ביטה את צערו וקרא את מצבו בקול ליד הרב.רחמים רחמים.ערב יום הגין  (ל”ת)

  םרוספר

 3. אה משפחה של צדיקים בבא מאיר ובניו רבי דוד רפאל ויקותיאל כמו רבי חייא ובניו של הדור הזה  (ל”ת)

  עמיחי

 4. שנה טובה  (ל”ת)

  רמינוב

;