1. עמוד הבית
 2. פוליטי
 3. ערוץ הכנסת

גורם בליכוד: "גנץ מוכן לממשלה עם נתניהו"

סוף לסאגה המתמשכת? גורם בליכוד אמר למעריב כי "בני גנץ כבר הבין שנתניהו רוצה יותר מלפיד ואשכנזי שהוא יהיה ראש ממשלה וההבנה הזאת תניב פירות" • לדברי אותו גורם הדבר יקרה "כאשר המנדט יעבור לכנסת ויינתנו 21 ימים להרכבת הקואליציה"

קובי ברקת, כ"א תשרי תש"פ 20/10/2019 09:25

הסוף לסאגה? בנימין נתניהו/בנימין גנץ בנימין נתניהו/בנימין גנץ צילום: נועם ריבקין-פנטון, פלאש 90

גורם בליכוד אמר אמש (מוצ"ש) למעריב כי יו"ר כחול לבן בני גנץ מוכן למתווה של ממשלת אחדות עם רה"מ בנימין נתניהו ומפלגת הליכוד, אך הדבר יקרה בישורת האחרונה לפני היציאה לבחירות מועד ג', כאשר המנדט להרכבת הממשלה יעבור לכנסת.

לדברי אותו גורם, "בני גנץ כבר הבין שנתניהו רוצה יותר מלפיד ואשכנזי שהוא יהיה ראש ממשלה וההבנה הזאת תניב פירות. לא כעת, בעתיד, כאשר המנדט יעבור לכנסת ויינתנו 21 ימים להרכבת הקואליציה". את הדברים הביאה אנה רייבה ברסקי.


כזכור, רה"מ נתניהו הגיב אתמול לסירובו של יו"ר כחול לבן בני גנץ למתווה האחדות שהציע. בפוסט כתב נתניהו, כי "הממשלה היחידה שאפשר להקים לאור תוצאות הבחירות היא ממשלת אחדות לאומית רחבה", כתב. "בלי פסילות, בלי חרמות, עם שותפות אמיתית בין כל המפלגות שמאמינות בישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

לחיצת ידיים בין גנץ לנתניהו. צילום: פלאש 90

הוא הזהיר כי "גנץ מסרב לאחדות". גנץ, לפיד וליברמן מסרבים להתחייב שלא יקימו ממשלת מיעוט שתוקם בתמיכת חברי הרשימה המשותפת. מנהיגיה וחבריה הבולטים של הרשימה המשותפת הביעו שוב ושוב תמיכה בטרור, הערצה למחבלים, וסירבו לגנות פגיעה בחיילים ובאזרחים ישראלים".

לדבריו, "הקמת ממשלת מיעוט שנשענת על הרשימה המשותפת היא צעד אנטי-ציוני שיסכן את ביטחוננו. מצער שגנץ הולך שבי אחרי לפיד וליברמן. לפיד - שרק רוצה במפלתו. ליברמן - שהדבר האחרון שמעניין אותו זה דת ומדינה, אחרי שפעל ב-20 השנים האחרונות בשותפות הדוקה עם החרדים ושמונחה על ידי שיקולים משונים". 

הוא קרא לגנץ ואמר: "גנץ, אל תיתן את ידך להקמת ממשלה מסוכנת לישראל. אזרחי ישראל מצפים מאיתנו להקים ממשלת אחדות לאומית רחבה שתשמור על המדינה ותבטיח את עתידנו".

ליברמן הגיב בתקיפות לדברי נתניהו וכתב: "כנראה שבזמן ששעון החול יורד כלפי מטה, הייאוש ברחוב בלפור עולה כלפי מעלה. ההסבר ההגיוני היחיד שעולה בדעתי הוא שנתניהו החליט להחזיר את המנדט לנשיא במוצאי שבת ולכל המאוחר ביום ראשון". לאחר מכן האשים את ראש הממשלה ב"זיכרון סלקטיבי", וציין מספר אירועים מעברם הפוליטי המשותף.

נתניהו וליברמן בימים טובים יותר

גם יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיב למתווה האחדות של נתניהו ואמר כנס לציון 25 שנה להסכם השלום עם ירדן, כי "בהצעה אין פרטים של שותפות אמיתית. נתניהו לא מפנים את רצון העם". "מי שקרא את הפרטים של ההצעה של נתניהו לא יכול שלא לראות שבעצם אין שם פרטים של שותפות אמיתית אלא הזמנה לכחול לבן, שהיא הסיעה הגדולה בכנסת, לכבות את השריפות מהממשלה הנוכחית", אמר גנץ.

הוא הוסיף כי "ראש הממשלה אימץ לאחרונה את עניין האחדות אבל הוא מסרב הלכה למעשה לקיים אותה במלוא הרצון ובמלוא הכנות האסטרטגית והפוליטית, בדיוק כפי שעושים שלום. לא בשביל להציע הצעות כדי שלא יהיה מהן כלום".
 

בנוסף, הוא ציין כי "נוסח ההצעה והתכנים שלה מצביעים על מחדלים רבים של הממשלה הקודמת. במקרה הטוב זה ספין, במקרה הרע זו מנהיגות שלא מפנימה את רצון העם בבחירות הקודמות והאחרונות. אנחנו נמצאים זה חודשים רבים במדינה שמוחזקת כבת ערובה באמצעות ממשלה שלא מסוגלת לתפקד באמת".עוד בנושא:

הוסף תגובה

תגובות

אין לשלוח תגובה הכוללות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.
 1. שטויות במיץ עגבניות  

  עשהאל

 2. מה שמדהים שיש כאלו שקונים את הקשקשת של גנץ  

  רן

  • מאמין לסיפורים של הליכוד  


  • מה שמדהים שיש אנשים כמוך שחושבים שהם יודעים הכל.  

   יותם

 3. אחדות ,ללא נתניהו וללא חרדים ,  


  • תבקש בחירות מועד ג אולי תגשים את מבוקשך 

   הבוחר

  • מכבי צהוב  

   איתי וייס

 4. גנץ ונתניהו  


 5. כל עוד ביבי בראש הליכוד כלום לא יתקדם  (ל”ת)

  תל אביבי

 6. אחדות  


 7. גנץ יודע טוב מאוד למה קיבל את המנדטים  

  שרה

 8. H  

  Y

 9. האשליות  

  ילי

 10. חדרי ש-רנים  

  משה בתיבה

 11. פייק ניוז  

  עופר

 12. ספין שיקרי  

  אני

 13. תחזית  

  בלתי מפלגתי

 14. השמאל בתחפושת כחול לבן  

  בני

 15. עוד ספין מבית היוצר בלפור bluff for  (ל”ת)

  חיימון

 16. רק ביבי  


 17. ליכוד  

  gabinasimi79@gmail.com

 18. גנץ  

  גבינסימי

 19. פתאום כל המסוכנים מתאימים ונהדרים  

  ראובן שלמה

 20. מכבי צהוב  

  איתי וייס

 21. מכבי צהוב  

  איתי וייס